Powrót

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę moralną


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu zadośćuczynienie za doznaną krzywdę moralną

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę moralną?

Odszkodowanie i zadośćuczynienie to dwa często mylone pojęcia. Odszkodowanie jest to świadczenie, które ma na celu pokryć występujące szkody materialne. Zadośćuczynienie jest natomiast sumą pieniężną, która ma zrekompensować poszkodowanemu poniesiony ból, cierpienie oraz krzywdę moralną.

Krzywda moralna to inaczej cierpienia fizyczne lub psychiczne, których doznał poszkodowany na przykład w wyniku wypadku. Za krzywdę moralną można także uznać traumy, które powstały w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia.

Ponieważ zadośćuczynienie ma zrekompensować poszkodowanemu cierpienie, jego sumy nie są ściśle określane przez przepisy prawne. Dzieje się tak, ponieważ nie da się jednoznacznie określić stopnia poniesionej krzywdy moralnej. Z tego powodu wysokość zadośćuczynienia jest zawsze określana indywidualnie, po rozpatrzeniu konkretnego przypadku. Jeśli zadośćuczynienie zostaje przyznane właśnie w taki sposób, konieczna jest umiejętność odpowiedniego przedstawienia i uargumentowania poniesionej krzywdy moralnej. Jeśli argumentacja będzie dobra, uzyskana kwota zadośćuczynienia może być znacznie wyższa, niż w przypadku ogólnych i standardowych argumentów.

Jeśli chcesz uzyskać odpowiednią sumę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę moralną, dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług zaufanej kancelarii prawnej. Prawnik dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu pomoże w wyegzekwowaniu sumy odszkodowania należnej za przebyte cierpienie. Jeśli poszukujesz kancelarii prawnej w Lublinie, skorzystaj z usług Ubi ius. Nasi prawnicy wykazują się rzetelnością oraz indywidualnym podejściem, dzięki czemu bez problemu wyegzekwujesz odpowiednie zadośćuczynienie za doznaną krzywdę moralną.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!