Powrót

Odszkodowanie za działanie na szkodę firmy


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu odszkodowania za działanie na szkodę firmy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za działanie na szkodę firmy?

Prowadzenie firmy wymaga dużej cierpliwości, sumienności, a także znajomości pewnych przepisów i praw. Konieczny jest dobry wybór pracowników oraz właściwe monitorowanie ich pracy. Jest to tak istotne, ponieważ zdarza się, że pracownicy nie są uczciwi wobec swojego pracodawcy.

Zdarza się, że zatrudniona osoba dokonuje działań przynoszących niekorzyść firmie. Czasem są to zadania nieumyślne, lecz często zdarza się tak, że pracownik świadomie nie wykonuje swoich zadań lub prowadzi takie działania, które mają na celu zaszkodzić pracodawcy. Mogą być to czynności takie jak kradzież mienia, świadome dokonywanie zniszczeń w firmie lub tak zwane przejmowanie klientów i wykorzystywanie danych dostępnych tylko pracownikom firmy.

Należy pamiętać, że w takiej nieprzyjemnej sytuacji, pracodawca ma prawo zażądać od pracownika pokrycia kosztów naprawy wyrządzonych szkód oraz zadośćuczynienia pieniężnego, które ma zrekompensować poniesione przez pracodawcę straty.

W takiej sytuacji należy zebrać odpowiednie dowody, które wykażą jednoznacznie winę pracownika. Dzięki temu będzie możliwe uzyskanie od niego kwoty pieniężnej, która ma pokryć wyrządzone przez pracownika szkody.
Dochodzenie winy pracownika może być trudne i czasochłonne. Warto poprosić o pomoc wykwalifikowaną kancelarię prawną, która zawodowo zajmuje się takimi przypadkami. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz uzyskać od pracownika odszkodowanie za działanie na szkodę firmy, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Rzetelnie rozpatrzymy Twoją sprawę i pomożemy uzyskać należną kwotę odszkodowania.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!