Powrót

Odszkodowanie związane z pogorszeniem się sytuacji materialnej rodziny


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu pogorszenia się sytuacji materialnej rodziny

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pogorszenie się sytuacji materialnej rodziny ?

Znaczne pogorszenie się sytuacji materialnej rodziny może nastąpić wtedy, gdy doszło do nagłej śmierci jednego z jej członków. Jako przykład można podać śmierć współmałżonka lub ojca małoletnich dzieci. Reszta rodziny traci wtedy nie tylko bardzo ważną dla nich osobę bliską, lecz również część dochodu, którą dana osoba wnosiła do budżetu domowego. Innym przypadkiem, w którym można uzyskać odszkodowanie tego typu, jest nagła utrata zdolności do pracy przez jednego z członków rodziny np. w wyniku wypadku. Skutkuje to znacznym pogorszeniem sytuacji materialnej rodziny.

W celu otrzymania odszkodowania związanego z pogorszeniem się sytuacji materialnej rodziny konieczne jest udowodnienie, że to właśnie poniesiony wypadek wpłynął na pogorszenie się stanu materialnego, czyli musi wystąpić tak zwany związek przyczynowo-skutkowy. Musiał również istnieć faktyczny stosunek bliskości z osobą poszkodowaną lub zmarłą.

Jako rodzinę można uznać w tym wypadku nie tylko związki formalne, lecz również konkubinat, jeśli zostały spełnione pewne warunki. Jeśli para trwała w konkubinacie przez wiele lat oraz istniało między nimi wsparcie materialne i emocjonalne, również istnieje możliwość ubiegania się o odszkodowanie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za pogorszenie się sytuacji materialnej rodziny, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius w Lublinie. Z chęcią pomożemy we wszelkich formalnościach oraz w wyegzekwowaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania. Dzięki naszej pomocy będziesz mieć pewność pomyślnego rozwiązania Twojej sprawy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!