Powrót

Rekompensata związana z utraconym zarobkiem


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu rekompensaty związanej z utraconym zarobkiem

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać rekompensatę związaną z utraconym zarobkiem?

Jeśli jeden z pracowników zostaje wezwany jako świadek do sądu lub musi stawić się na ćwiczenia wojskowe, pracodawca nie wypłaca mu za ten okres żadnego wynagrodzenia. Wystawiane jest natomiast specjalne zaświadczenie, które ma na celu wykazanie, jaką kwotę pieniężną utracił pracownik.

Zaświadczenie to jest podstawą do przyznania pracownikowi przez sąd rekompensaty z powodu utraconego zarobku. Powinna ona być przyznana również wtedy, gdy pracownik mimo pojawienia się w wyznaczonym miejscu, nie został przykładowo przesłuchany przez sąd.

Warto pamiętać, że jeśli otrzyma się wezwanie do sądu w charakterze świadka, konieczne jest pojawienie się na rozprawie w wyznaczonym miejscu i czasie. Jedynym usprawiedliwieniem może być w takiej sytuacji opinia lekarza sądowego, który może stwierdzić, że świadek nie ma możliwości pojawienia się w sądzie za sprawą choroby. Jeśli świadek mimo braku stosownego orzeczenia lekarskiego nie pojawi się na rozprawie, może spodziewać się nałożenia na niego kary grzywny.

Jeśli istniała konieczność pojawienia się w sądzie w charakterze świadka, warto pamiętać o tym, że należy nam się rekompensata związana z utraconym zarobkiem. Dzięki temu świadczeniu pracownik nie będzie stratny pomimo tego, że nie mógł tego dnia pojawić się w pracy.

Jeśli chcesz uzyskać rekompensatę związaną z utraconym zarobkiem, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius zajmuje się podobnymi sprawami od lat, dlatego mamy duże doświadczenie w tej dziedzinie. Nasi prawnicy rozpatrzą Twój przypadek indywidualnie i udzielą profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!