Powrót

Odszkodowanie za ubytek słuchu


Prawnicy Ubi ius przyjrzą się Twojemu przypadkowi. Sprawdzą wszystkie możliwości i potencjalne źródła uzyskania odszkodowania (szczególnie z tytułu odpowiedzialności cywilnej), ale też zwrotu kosztów za leczenie, renty, zadośćuczynienia za krzywdę, czy wypłaty środków za utracone dochody. Posiadamy bogate doświadczenie w tego typu sprawach. Z powodzeniem uzyskujemy rekompensaty od pracodawców, ale też innych podmiotów, po stronie których leżała wina za wypadek.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Utrata słuchu odszkodowanie, dochodzenie

Sprawdź, o jakie odszkodowanie możesz się ubiegać w przypadku utraty słuchu

Ubieganie się o odszkodowanie, gdy utraciliśmy słuch w wypadku, nie należy do łatwych. Trzeba dysponować rozległą wiedzą z zakresu prawa. Ubezpieczyciele na ogół niechętnie wypłacają należne odszkodowania, zaniżają je lub próbują znaleźć przesłanki niekorzystne dla poszkodowanego. Pomoc prawnika jest w takich wypadkach właściwie nieodzowna. Dzięki profesjonalnej firmie odszkodowawczej Ubi ius zyskujecie spokój, zamiast tracić nerwy na zatargi z ubezpieczycielem.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za utratę słuchu?

Kodeks pracy jasno określa, że obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na stanowisku pracy. Na komfortowe warunki w miejscu, w którym większość z nas spędza przynajmniej 8 godzin dziennie, mają wpływ różne czynniki, w tym odpowiednia temperatura, właściwe oświetlenie, dobra cyrkulacja powietrza czy wreszcie akustyka.

Hałas jest jednym z istotnych czynników bardzo niekorzystnie odbijających się na zdrowiu. Uszkodzenia słuchu należą do najczęściej diagnozowanych chorób zawodowych. Aż ⅓ wszystkich schorzeń spowodowanych przez niekorzystne warunki w miejscu pracy to właśnie zaburzenia słuchu.

Nadmierna ekspozycja na hałas to problem wielu fabryk. Dopuszczalne normy w tym zakresie przekraczane są przede wszystkim w sektorach, takich jak: budownictwo, przemysł czy przetwórstwo. Dlatego najczęściej na uszkodzenia słuchu narażony jest personel hal, magazynów i zakładów, gdzie emisja głośnych dźwięków spowodowana jest przez działające maszyny i urządzenia techniczne.

Straciłeś słuch podczas wypadku przy pracy? Doznałeś ubytku lub uszkodzenia słuchu w wyniku kolizji, zdarzenia komunikacyjnego, błędu lekarskiego albo innej sytuacji? Niewykluczone, że możesz otrzymać znacznie więcej niż tylko leczenie z NFZ, czy renta z ZUS.

Warto ubiegać się o rentę lub odszkodowanie z ubezpieczenia OC pracodawcy albo innego podmiotu odpowiedzialnego za naprawienie szkody.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!