Powrót

Urazy stawu skokowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za urazy stawu skokowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za urazy stawu skokowego?

Urazy stawu skokowego, który popularnie jest nazywany kostką, to jedne z najczęściej występujących urazów występujących wśród ludzi. Pod względem częstotliwości bez wątpienia urazy tego typu są w ścisłej ortopedycznej czołówce.

Do urazów w stawie skokowym dochodzi najczęściej podczas nieprawidłowego postawienia lub naskoczenia na stopę. Może się także zdarzyć, że powstaną one w wyniku bezpośredniego uderzenia w kostkę. Na uraz stawu skokowego narażony jest każdy z nas, ponieważ może się on przydarzyć nawet podczas wykonywania codziennych czynności.

Najczęstszym skutkiem urazów w tym obszarze jest skręcenie kostki. Jest to przekroczenie fizjologicznego zakresu ruchu w stawie. W tym przypadku kość wraca do swojego prawidłowego położenia, jednak może dojść do uszkodzenia torebki stawowej oraz więzadeł. Najczęściej skręcenie kostki powstaje przez wywinięcie stopy na zewnętrzną krawędź, bardzo rzadko do skręcenia dochodzi w odwrotnym przypadku.

Bardziej poważnym uszkodzeniem, do jakiego może dojść, jest zwichnięcie kostki. Ma ono miejsce wtedy, gdy powierzchnie stawowe przesuną się nieprawidłowo wobec siebie i nie wrócą do swojej pierwotnej pozycji. W tym wypadku torebka stawowa oraz stabilizujące staw więzadła zostają zerwane.

W przypadku urazów tego typu pacjent może starać się o odszkodowanie. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za urazy stawu skokowego — skontaktuj się z Ubi ius. Nasza kancelaria prawna od wielu lat zajmuje się podobnymi przypadkami i z chęcią rozpatrzy także Twoją sprawę. Pomożemy wyegzekwować kwotę, która jest adekwatna do skali poniesionych obrażeń.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!