Powrót

Złamanie miednicy odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie miednicy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie miednicy?

Miednica składa się z kilku elementów kostnych, przede wszystkim z połączonych ze sobą kości biodrowych, kulszowych, łonowych, krzyżowej oraz guzicznej. Miednica jest bardzo ważna w ciele człowieka, ponieważ stanowi ochronę dla narządów wewnętrznych, a także jest połączeniem tułowia z kończyną dolną. Z tego powodu złamania w obrębie miednicy należą do złamań bardzo poważnych, które stosunkowo często są nawet śmiertelne w skutkach.

Złamania miednicy dzielimy na złamania proste i złożone. Złamania proste zwykle niosą za sobą mniejszą ilość powikłań i są łatwiejsze do wygojenia. W przypadku złamań złożonych może być nawet konieczny zabieg chirurgiczny, a także istnieje większe ryzyko powikłań w postaci uszkodzenia narządów wewnętrznych. Złamania złożone, w zależności od ich skali, są objęte od 10 do nawet 50-procentowym ryzykiem śmierci.

Leczenie złamań w obrębie miednicy jest bardzo trudne i czasochłonne. Po odpowiednim nastawieniu kości wymagany jest długi okres odpoczynku, a następnie rehabilitacji. Zdarza się, że poszkodowany nie odzyskuje już nigdy pełnej sprawności.

W wypadku złamania miednicy poszkodowany może złożyć wniosek o odszkodowanie za przebyty uraz. Kwota odszkodowania za złamanie miednicy waha się zwykle od tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Każdy przypadek należy jednak rozpatrzyć indywidualnie, ponieważ na ostateczną kwotę odszkodowania wpływa wiele czynników, między innymi rozległość złamania oraz ilość przebytych operacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu od firmy ubezpieczeniowej kwoty, która Ci się należy, skontaktuj się z nami. Kancelaria prawna Ubi ius zajmuje się sprawami odszkodowań i chętnie pomoże także w Twoim przypadku.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!