Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.
Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.
Nadgarstek jest częścią kończyny górnej, która u człowieka składa się z ośmiu kości ułożonych w dwóch szeregach. Jest on miejscem szczególnie narażonym na różnego rodzaju urazy. Dzieje się tak, ponieważ podczas upadku odruchowo wyciągamy ręce, aby uniknąć uszkodzenia ważniejszych części ciała i nie uderzyć o ziemię np. głową. Podczas podpierania się dłońmi w trakcie upadku na ziemię, nadgarstek może zostać znacznie przeciążony. W ten sposób powstają różnego rodzaju urazy, takie jak pęknięcia, zwichnięcia, skręcenia, czy stłuczenia.
Stłuczenie nadgarstka może dotknąć każdej osoby. Jest to dość popularny uraz, jednak może on przysporzyć wiele bólu. Podczas stłuczenia nadgarstka dochodzi bowiem do uszkodzenia tkanek miękkich, lecz również stawów oraz okostnej, która jest tkanką pokrywającą kość od zewnątrz. Może także dochodzić do pęknięcia naczyń krwionośnych, które spowoduje powstanie zasinienia. Stłuczony nadgarstek bardzo często charakteryzuje się także otaczającą go opuchlizną i ciepłotą. Te dwa objawy ustępują jednak po pewnym czasie. Ból po stłuczeniu nadgarstka może dawać o sobie znać nawet przez kilka tygodni. Jest to zazwyczaj bardzo uciążliwe i przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków i czynności. Osoby, które w swojej pracy wymagają wyjątkowej precyzji oraz pracy przy pomocy dłoni prawdopodobnie będą musiały na czas gojenia wziąć zwolnienie lekarskie. Czasem, jeśli stłuczenie jest bardzo poważne, w celu przywrócenia prawidłowej funkcjonalności nadgarstka, konieczna może okazać się także rehabilitacja.
Leczenie stłuczenia nadgarstka zwykle polega na jego unieruchomieniu. Umożliwia to prawidłowe zagojenie się uszkodzonych struktur. Czasem dochodzi bowiem do niewidocznych na RTG urazów, takich jak naderwanie więzadeł. Aby dać czas włóknom kolagenowym, które są podstawowym budulcem więzadeł na zagojenie się, konieczne jest więc unieruchomienie nadgarstka.
„Stłuczenie nadgarstka odszkodowanie” to bardzo często wyszukiwana przez osoby poszkodowane fraza. Wiele osób nie wie bowiem, czy za tego typu uraz można dostać odszkodowanie. Wiele zależy od umowy z ubezpieczycielem, jednak jeśli uraz utrudnia życie codzienne oraz wykonywanie pracy lub wymaga unieruchomienia nadgarstka i rehabilitacji, warto postarać się o uzyskanie odszkodowania. Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w sprawie, jaką jest stłuczenie nadgarstka odszkodowanie, skontaktuj się z nami. Nasi doświadczeni prawnicy z Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie od wielu lat zajmują się sprawami dotyczącymi ubezpieczeń. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości oraz pomogą także w sprawie, takiej jak stłuczenie nadgarstka odszkodowanie. Zachęcamy do skontaktowania się z nami oraz do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.
Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!
TELEFON
600 096 744
E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl
Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!