Powrót

Wybity palec odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za wybity palec

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wybity palec?

Palce są bardzo narażonymi na wszelkiego rodzaju uszkodzenia elementami ciała ludzkiego. Są one najbardziej dystalną częścią dłoni i bez wątpienia są przez nas cały czas używane. Do urazów w obrębie palców może dojść tak naprawdę podczas wykonywania każdej czynności. Najczęstszym urazem, który jest spotykany w obrębie palców, jest tak zwane wybicie.

Wybicie palców jest bardzo często spotykaną kontuzją u sportowców, którzy uprawiają siatkówkę, piłkę ręczną lub koszykówkę. Przydarzyć się może jednak każdej osobie. Wybicie palców to inaczej ich zwichnięcie. Polega ono na utracie kontaktu między powierzchniami stawowymi. Najczęściej do wybicia dochodzi w stawie śródręczno-paliczkowym.

Jeśli dojdzie do wybicia palca, trzeba go jak najszybciej nastawić do swojej prawidłowej pozycji. Najlepiej, aby zrobiła to osoba wykwalifikowana, która zna się na rzeczy i szybkim ruchem przywróci palec do jego prawidłowego położenia.

Po wybiciu palca poszkodowany może zaobserwować wystąpienie silnych dolegliwości bólowych i wyraźne zniekształcenie palca. Jest to związane z tym, że główka stawowa opuściła swoją panewkę i znajduje się w nienaturalnym położeniu. Wybicie palca skutkuje też powstaniem obrzęki, zasinienia, a nawet krwiaka. Poszkodowany nie ma możliwości poruszania palcem, a każda próba sprawia mu ból.

Po wybiciu palca ważna jest konsultacja z lekarzem, ponieważ należy ocenić, czy nie zostały uszkodzone pobliskie tkanki miękkie.

Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku doszło do wybicia palca i chcesz dowiedzieć się, czy przysługuje Ci odszkodowanie za ten uraz, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Nasi wykwalifikowani prawnicy rozpatrzą okoliczności Twojego przypadku i udzielą profesjonalnej porady prawnej co do uzyskania odszkodowania za wybity palec.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!