Powrót

Skręcenie kręgosłupa szyjnego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa szyjnego

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa szyjnego?

    Kręgosłupem szyjnym określa się pierwszych siedem kręgów kręgosłupa. Oznacza się je literką C i numerem odpowiedniego kręgu. Literka C to skrót od „cervical”, czyli „szyjny”. Pierwszy kręg szyjny, czyli C1 nazywamy atlasem lub dźwigaczem. Stanowi on połączenie z czaszką i dźwiga cały ciężar głowy. Kręg C2 to obrotnik, który jest drugim charakterystycznym kręgiem kręgosłupa. To dzięki niemu mamy możliwość wykonywania ruchów obrotowych głowy. Pozostałe kręgi mają już bardziej typową budowę i są do siebie bardzo podobne.

    Jednym z urazów tego odcinka kręgosłupa może być skręcenie kręgosłupa szyjnego. Polega ono na powstaniu zespołu obrażeń kręgosłupa w tym odcinku, które zaistniały na skutek gwałtownego szarpnięcia głową. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej podczas wypadków komunikacyjnych lub upadków z wysokości.

    Objawami wskazującymi na skręcenie kręgosłupa szyjnego mogą być: problemy z wykonywaniem ruchów w tym odcinku, ból, który kumuluje się w poszczególnych miejscach i może promieniować do kończyny górnej, zawroty głowy, mroczki przed oczami, wymioty, a także ogólnie pojęta dezorientacja.

    Z takimi objawami należy jak najszybciej udać się do specjalisty, ponieważ nieleczone prawidłowo skręcenie kręgosłupa szyjnego może nieść za sobą poważne, nieodwracalne konsekwencje. Leczenie tego typu urazu polega najczęściej na fizjoterapii. Początkowo konieczne będzie noszenie kołnierza ortopedycznego. Kolejnymi etapami terapii będzie korzystanie z zabiegów, takich jak ultradźwięki, termoterapia i zabiegi z użyciem lasera. Pomogą one zniwelować ból i przywrócić pierwotną siłę mięśni. Zalecane są też specjalistyczne masaże i rehabilitacja.

    Jest to uraz bardzo uciążliwy i długotrwały w leczeniu, dlatego warto po jego przebyciu złożyć wniosek o odszkodowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy przysługuje Ci zadośćuczynienie oraz jaka powinna być jego kwota, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Wykwalifikowani prawnicy z pewnością udzielą pomocy w wyegzekwowaniu odszkodowania za skręcenie kręgosłupa szyjnego.

    Odszkodowania pomoc prawna

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!