Powrót

Urazy ścięgna Achillesa odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za urazy ścięgna Achillesa

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za urazy ścięgna Achillesa?

Urazy ścięgna Achillesa są najczęściej przypadłością, która dotyka ludzi uprawiających sport. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest nagłe spięcie mięśnia trójgłowego łydki. Do takiej sytuacji dochodzi zwykle, gdy intensywny trening nie zostanie poprzedzony odpowiednią rozgrzewką.

Podczas urazu ścięgna Achillesa może dojść do jego uszkodzenia lub całkowitego zerwania. W obu przypadkach konieczna będzie wizyta u lekarza, który stwierdzi, jak duża jest skala obrażeń. W przypadku całkowitego przerwania ciągłości ścięgna konieczna będzie operacja. Operacja rekonstrukcji ścięgna piętowego polega na odtworzeniu połączeń między jego przerwanymi fragmentami. Nie zawsze możliwe jest, aby noga powróciła do swojej dawnej sprawności.

Po zabiegu niezbędne będzie unieruchomienie nogi w opatrunku gipsowym na okres nawet 6 tygodni. Ma to na celu umożliwienie prawidłowego wygojenia się uszkodzonego ścięgna. W tym czasie wskazane jest również unikanie przenoszenia ciężaru na uszkodzoną nogę.

W przypadku urazu ścięgna Achillesa konieczny jest długi okres rekonwalescencji. Po całkowitym wygojeniu niezbędna będzie także prawidłowa rehabilitacja, w celu przywrócenia ruchomości kończyny. W wypadku wystąpienia takiego urazu pacjent może starać się o odszkodowanie za jego przebycie. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania za urazy ścięgna Achillesa, skontaktuj się z nami. Prawnicy z naszej kancelarii prawnej Ubi ius rozpatrzą Twój przypadek i udzielą profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!