Powrót

Urazy kolana odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za urazy kolana

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za urazy kolana?

Urazy kolana są dość częste. Można się ich nabawić przez długotrwałe przeciążanie stawu, upadek lub uderzenie. Nie należy ich lekceważyć, ponieważ nieleczone mogą prowadzić do trwałych zmian w obrębie stawu i utracenia prawidłowej jego ruchomości.

Staw kolanowy jest zbudowany z części dalszej kości udowej oraz części bliższej kości piszczelowej. W jego skład wchodzi także rzepka oraz wiele więzadeł i ścięgien. Urazy kolana tyczą się najczęściej właśnie więzadeł lub ścięgien.

W przypadku skręcenia stawu kolanowego struktury te zostają uszkodzone lub naderwane, ponieważ został przekroczony fizjologiczny zakres ruchu. Skręcenia dzielimy na niewielkie, umiarkowane i ciężkie. W przypadku skręceń niewielkich i umiarkowanych zwykle wystarcza odciążenie okolicy kolana, unieruchomienie oraz rehabilitacja. W urazach ciężkich konieczne jest leczenie operacyjne.

Podczas zwichnięcia stawu kolanowego dochodzi do utraty prawidłowego kontaktu między powierzchniami stawowymi. Jest to uraz o tyle niebezpieczny, że dochodzi podczas niego do zerwania więzadeł. W celu prawidłowego nastawienia stawu konieczny jest zabieg chirurgiczny. Po całkowitym wygojeniu niezbędna będzie rehabilitacja, która pomoże w odzyskaniu prawidłowej funkcjonalności stawu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za urazy kolana, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius zatrudnia wykwalifikowanych prawników z wieloletnim doświadczeniem, którzy zajmują się sprawami ubezpieczeń na co dzień. Chętnie rozpatrzą indywidualnie Twój przypadek i pomogą w wyegzekwowaniu kwoty adekwatnej do poniesionych obrażeń.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!