Powrót

Potrącenie na pasach odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za potrącenie na pasach

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie za potrącenie na pasach?

Jednym z nieszczęśliwych wypadków, jaki może przydarzyć się na ulicy, jest potrącenie na pasach. Zwykle są to wypadki, które wynikają ze złych warunków pogodowych, słabej widoczności lub pośpiechu kierowcy. Piesi, mimo tego, że jeśli znaleźli się już na pasach, to mają pierwszeństwo, powinni zachować na pasach szczególną ostrożność.

W wyniku potrącenia na pasach pieszy może doznać niezwykle poważnych obrażeń. Urazy wielonarządowe, złamania kończyn, uszkodzenia kręgosłupa oraz urazy głowy mogą spowodować, że pieszy wyląduje na wózku inwalidzkim lub zostanie całkowicie sparaliżowany. Jeśli uderzenie było niefortunne i poszkodowany nie miał zbyt wiele szczęścia, może dojść nawet do jego śmierci.

Jeśli dochodzi do potrącenia na przejściu dla pieszych, poszkodowany może uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku, ponieważ ubezpieczenie to pokrywa nie tylko szkody materialne, lecz również odszkodowania za uszkodzenia ciała, a nawet śmierć w wyniku wypadku. Kwota odszkodowania jest zależna od poniesionych obrażeń oraz od wielu innych czynników.

Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie za potrącenie na pasach, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasi wykwalifikowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem chętnie rozpatrzą indywidualnie Twój przypadek i pomogą w uzyskaniu godnej kwoty odszkodowania za potrącenie na pasach. Dzięki profesjonalnej pomocy nasz klient może skupić się na wypoczynku i pełnym powrocie do zdrowia i nie musi przejmować się dopełnianiem wszelkich formalności związanych z odszkodowaniem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług prawniczych w Ubi ius.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!