Powrót

Stłuczka odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za stłuczkę

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie za stłuczkę?

Wypadki na drodze zdarzają się codziennie. Najczęściej dochodzi do stłuczek w wyniku zagapienia się lub nieuwagi kierowcy. Czasem stłuczka powstaje w wyniku złych warunków pogodowych, np. wtedy, gdy nawierzchnia drogi jest oblodzona lub mokra. Może wtedy dojść do uszkodzenia naszego pojazdu nie z naszej winy.

Jeśli pojazd został uszkodzony z winy innego kierowcy, szkodę możemy naprawić z OC sprawcy. Konieczne będzie w tym celu spisanie stosownego oświadczenia lub jeśli to konieczne — wezwanie policji. OC sprawcy pokryje naprawę zniszczonego samochodu. Istnieje też możliwość skorzystania z samochodu zastępczego na czas naprawy naszego auta. Za wypożyczenie samochodu również zapłaci sprawca ze swojego OC, dlatego nie należy obawiać się dodatkowych kosztów.

Zanim samochód zostanie naprawiony, powinien zobaczyć go rzeczoznawca, który oceni, do jakich uszkodzeń doszło i jaki będzie przybliżony koszt naprawy. To właśnie od decyzji rzeczoznawcy będzie zależała przyznana nam kwota odszkodowania.

Zdarza się jednak, że ubezpieczalnie znacznie zaniżają koszta naprawy pojazdu. Nie należy się na to zgadzać, ponieważ pojazd powinien być doprowadzony do odpowiedniego stanu, aby zachował swoje bezpieczeństwo i sprawność. Z tego powodu powinno zostać przyznane nam tyle pieniędzy, aby zdołały one pokryć dokładną naprawę samochodu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu od ubezpieczalni odpowiedniego odszkodowania za stłuczkę, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Specjalizujemy się w sprawach związanych z odszkodowaniami, dlatego chętnie rozpatrzymy Twoją sprawę i pomożemy uzyskać odpowiednie środki na naprawę szkody, która powstała w wyniku stłuczki.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!