Powrót

Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny?

W dzisiejszych czasach w dobie ciągłego pośpiechu wypadki komunikacyjne zdarzają się niezwykle często. Mogą się skończyć jedynie na drobnym wgnieceniu samochodu, jednak zdarza się, że ich skutki są znacznie poważniejsze. Może dojść do całkowitego zniszczenia pojazdu i dużego uszczerbku na zdrowiu pasażerów. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji osoba poszkodowana może postarać się o uzyskanie należytego odszkodowania.

Odszkodowania komunikacyjne mają na celu pokrycie kosztów naprawy zniszczonego pojazdu (lub przyznanie odpowiedniej kwoty za szkodę całkowitą w przypadku pojazdów nadających się jedynie do kasacji) oraz pokrycie kosztów leczenia osób poszkodowanych. Odszkodowanie to powinno obejmować zwrot kosztów zakupu leków, dojazdów do placówek medycznych, rehabilitacji oraz innych kosztów związanych z leczeniem. Co więcej, odszkodowanie powinno obejmować także zadośćuczynienie za cierpienie fizyczne oraz psychiczne poszkodowanego, oraz wyrównanie z tytułu utraconego dochodu.

W celu uzyskania odszkodowania za wypadek komunikacyjny należy zgromadzić odpowiednią dokumentację medyczną, kosztorysy poniesionych strat, a także dokumentację fotograficzną z miejsca zdarzenia, jeżeli jest to możliwe.

Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to dziedzina, w której specjalizuje się kancelaria prawna Ubi ius w Lublinie. Doświadczeni prawnicy z tej kancelarii dbają o to, aby sprawa klienta była poprowadzona jak najbardziej rzetelnie i dokładnie. W Ubi ius udzielimy profesjonalnej porady prawnej, a w razie potrzeby możemy również reprezentować naszych klientów podczas postępowania sądowego. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!