Powrót

Odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jak uzyskać odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa?

Kierowcy i pasażerowie pojazdów poruszających się po drogach i autostradach są szczególnie narażeni na uczestnictwo w wypadkach komunikacyjnych. Podczas zderzeń, kolizji, kraks i stłuczek niejednokrotnie dochodzi do urazów kręgosłupa. To niezwykle dotkliwe obrażenie, które daje o sobie znać po jakimś czasie, ale z reguły doskwiera poszkodowanym dość długo. Niestety często okazuje się, że dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Nasza firma zajmuje się  dochodzeniem roszczeń z tytułu urazów powodujących utratę zdrowia. Klientów reprezentujemy również w wielu innych sprawach odszkodowawczych. Regularnie ubiegamy się o maksymalne stawki rekompensat za skręcenie kręgosłupa szyjnego.

Do tego typu urazów dochodzi najczęściej podczas wypadku samochodowego – kiedy przy gwałtownym hamowaniu lub zderzeniu następuje nagłe odchylenie głowy do tyłu lub zgięcie w przód. Wówczas może nastąpić uszkodzenie ścięgien, mięśni, tzw. dysków, a nawet nerwów odcinka szyjnego kręgosłupa. Do najczęstszych dolegliwości występujących bezpośrednio po urazie należą: sztywność oraz ból karku, szyi, bóle lub zawroty głowy, wymioty lub nudności. Rzadziej występują zaburzenia neurologiczne – uczucie mrowienia, osłabienie siły mięśniowej albo drętwienie kończyn. W przypadku wystąpienia wymienionych objawów należy niezwłocznie udać się do lekarza. Okres leczenia w przypadku skręcenia kręgosłupa szyjnego może trwać nawet kilka miesięcy.

Od kogo można uzyskać odszkodowanie za obrażenia?

Ofiarom niefortunnych zdarzeń komunikacyjnych przysługuje prawo ubiegania się o zadośćuczynienie i odszkodowanie za poniesione straty z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Podmiotem zobligowanym do wypłaty i uregulowania wszelkich roszczeń i należności jest niezmiennie zakład ubezpieczeń, w którym sprawca wypadku wykupił polisę. Jeśli sprawca nie dysponował w chwili wypadku ważnym, aktualnym ubezpieczeniem lub zbiegł z miejsca wypadku wypłatą odszkodowania zajmuje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Każdy, kto został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym ma prawo do:

  • odszkodowania
  • zadośćuczynienia za krzywdy psychiczne i fizyczne
  • zwrotu wydatków na dojazd do placówek i ośrodków medycznych
  • zwrotu kosztów poniesionych na leki, leczenie, rehabilitację oraz specjalistyczne konsultacje medyczne
  • wyrównania, jeśli w związku z wypadkiem i późniejszym leczeniem doszło do  utraty dochodu
  • renty wyrównawczej, w przypadku kiedy status, sytuacja finansowa poszkodowanego pogorszyła się
  • zwrotu kosztów związanych z ewentualnym przygotowaniem się do nowego zawodu, zmianą kwalifikacji

 

Nasza firma posiada bogate doświadczenie w dziedzinie uzyskiwania odszkodowań z tytułu różnych wypadków i urazów.

Służymy pomocą przy uzyskiwaniu maksymalnych kwot odszkodowań za skręcenie kręgosłupa szyjnego. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uzyskaniem odszkodowania albo chcielibyście dowiedzieć się, jaka kwota przysługuje za konkretne obrażenia, zapraszamy do nas. Można też skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Można również przesłać zgromadzoną dokumentację, z którą zapoznają się nasi prawnicy. Po przeanalizowaniu sprawy, przygotujemy  bezpłatny projekt, plan postępowania. Jeśli zaakceptują Państwo naszą propozycję, podpiszemy umowę. Co ważne, nie pobieramy wstępnych opłat, dlatego nasi klienci zyskują pewność rzetelnej i solidnej usługi już na samym początku. Prowizję pobieramy dopiero wtedy, gdy zakończymy cały proces dochodzenia odszkodowania za skręcenie kręgosłupa szyjnego i uzyskamy rekompensatę dla klienta.

Reprezentując klienta, negocjujemy z ubezpieczycielem, a także gromadzimy szczegółową dokumentację. Doskonała znajomość zawiłości prawa, a także dogłębna wiedza i doświadczenie w zakresie prowadzenia tego typu spraw, pozwoliły nam wypracować niezwykle skuteczne metody radzenia uzyskiwania odszkodowań. Zapraszamy do skontaktowania się z nami i uzyskania szczegółowych informacji na temat Państwa sprawy.

 

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!