Powrót

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC Lublin


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie z OC

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie z OC?

Podczas poruszania się pojazdem po drogach należy liczyć się z tym, że może spotkać nas jakiś wypadek lub stłuczka. Zdarza się to nawet najbardziej uważnym kierowcom, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki manewr wykona osoba, która prowadzi inny pojazd.

Jeśli samochód poszkodowanego został uszkodzony z winy innej osoby, szkodę można naprawić, korzystając z OC sprawcy. Często w wyniku wypadku poszkodowany doznaje nagłego stresu i pod przypływem emocji nie myśli o odszkodowaniu. Warto jednak z niego skorzystać, ponieważ szkody poniesione w wypadku mogą być niezwykle kosztowne do zlikwidowania.

Aby uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy (np. w Lublinie) należy pamiętać o kilku czynnościach, które powinno się wykonać zaraz po zdarzeniu. Jeśli jest to konieczne, pierwszym krokiem powinno być wezwanie policji, gdy jednak nie ma takiej potrzeby, wystarczy uzyskanie oświadczenia sprawcy zdarzenia. Warto wykonać fotografie miejsca wypadku oraz postarać się uzyskać oświadczenia świadków. Jeśli w wypadku doszło do uszczerbku na zdrowiu, powinno się także zgromadzić odpowiednią dokumentację medyczną.

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC (np. w Lublinie) często okazuje się nieoceniona. Profesjonalna kancelaria prawna może wyręczyć poszkodowanego we wszystkich formalnościach związanych z uzyskaniem odszkodowania, a w razie potrzeby będzie także reprezentować poszkodowanego na drodze sądowej. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy przysługującą nam kwotę odszkodowania i nie musimy dokładać sobie dodatkowego stresu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii prawnej Ubi ius w Lublinie.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!