Powrót

Potrącenie przez pojazd odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za potrącenie przez pojazd

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie za potrącenie przez pojazd?

Potrącenia pieszych przez pojazd to wypadki, które dość często zdarzają się na polskich drogach. Mogą one wynikać z brawurowej jazdy kierowcy, wtargnięcia pieszego na jezdnię lub słabej widoczności z powodu złych warunków pogodowych. W wyniku potrącenia pieszego może on doznać wielu poważnych obrażeń. Najczęściej dochodzi do złamań kości oraz urazów głowy. W wyniku uderzenia pacjent może także doznać obrażeń wielonarządowych. Wszystko to są niezwykle poważne przypadki, które mogą doprowadzić nawet do trwałej niepełnosprawności lub śmierci pacjenta.

Jeśli doszło do potrącenia przez pojazd, pieszy może ubiegać się o przyznanie odszkodowania z tego tytułu. Odszkodowanie to jest wypłacane z OC sprawcy wypadku. Powinno ono pokryć koszty leczenia, zrekompensować poszkodowanemu utratę możliwości pracy oraz ból i cierpienie doznane w wyniku wypadku.

Często zdarza się tak, że po wypadku pacjent nie ma siły na wszelkie formalności związane z uzyskaniem odszkodowania. Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalnych prawników, którzy pomogą w dopełnieniu wszystkich czynności niezbędnych do uzyskania odszkodowania za potrącenie przez pojazd. W ten sposób poszkodowany będzie mógł spokojnie odpocząć i skupić się na pełnym powrocie do zdrowia, nie dokładając sobie dodatkowych problemów związanych z uzyskaniem należytego odszkodowania.

Warto znaleźć zaufaną i sprawdzoną kancelarię, która zajmie się sprawą odszkodowania. Jeśli poszukujesz kancelarii w Lublinie, doskonałym wyborem będzie kancelaria odszkodowawcza Ubi ius. Na co dzień pomagamy w uzyskiwaniu godnych odszkodowań, dlatego mamy w tej dziedzinie duże doświadczenie. Zachęcamy do kontaktu z nami i skorzystania z naszych profesjonalnych usług. Nasi prawnicy z pewnością pomogą w uzyskaniu odszkodowania za potrącenie przez pojazd.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!