Powrót

Oparzenia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za oparzenie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za oparzenie?

Do oparzeń dochodzi najczęściej podczas przypadkowego dotknięcia gorącego przedmiotu lub płynu. Tego typu urazy powstają najczęściej podczas wykonywania codziennych czynności w domu. Oparzenie może powstać na przykład podczas dotknięcia gorącego elementu piekarnika, ochlapania się nagrzanym tłuszczem z patelni lub przypadkowego zalania się świeżo zaparzoną herbatą. Do oparzeń może też dojść podczas zbyt długiego przebywania na słońcu lub podczas bezpośredniego kontaktu z ogniem np. podczas pożaru.

Oparzenia dzielimy na trzy stopnie, w zależności od tego, jak duże są obrażenia. Pierwszy stopień oparzenia to stopień najłagodniejszy. Na skórze występuje rumień oraz niewielki obrzęk, a także uciążliwe i nieprzyjemne pieczenie skóry. Oparzenia pierwszego stopnia obejmują jedynie naskórek, dlatego zwykle goją się całkowicie po jego złuszczeniu.

Oparzenia drugiego stopnia są bardziej poważnymi oparzeniami. Charakteryzują się one wystąpieniem pęcherzyków, w których wnętrzu znajduje się płyn surowiczy. Uszkodzenie obejmuje głębokie warstwy naskórka i niewielką część skóry właściwej. W ich wyniku mogą powstawać także nieestetyczne blizny.

W wyniku oparzeń trzeciego stopnia zostają zniszczone wszystkie warstwy skóry. W poważniejszych przypadkach oparzenia mogą dochodzić nawet do mięśni lub kości. Charakteryzują się zniszczeniem zakończeń nerwów, które znajdują się w skórze, dlatego pacjent może nie odczuwać bólu. W przypadku oparzeń trzeciego stopnia konieczne może być specjalistyczne leczenie wraz z przeszczepem skóry.

Po doznaniu oparzeń można ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu. Jego wysokość będzie zależna od okoliczności zdarzenia i przede wszystkim od stopnia oparzenia. Ważne jest też określenie procentowego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli to właśnie Ciebie spotkał ten nieszczęśliwy wypadek, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Udzielimy profesjonalnej pomocy oraz pomożemy w wyegzekwowaniu godnego odszkodowania za oparzenia.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!