Powrót

Uraz palca odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz palca

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz palca?

Na urazy w obrębie dłoni szczególnie narażone są osoby, które pracują w wielkich fabrykach, magazynach przechowujących ciężkie ładunki czy osoby obsługujące maszyny tnące. Najczęściej w wyniku tych urazów dochodzi do uszkodzenia palców, ponieważ są one najbardziej wystającymi fragmentami dłoni.

Urazy palca mogą być zarówno bardzo niegroźne, jak i bardzo poważne, prowadzące do całkowitej amputacji. Do mniej groźnych urazów palca należy wybicie czy pęknięcie kości, ponieważ uszkodzenia te, mogą zostać w dość łatwy i szybki sposób wyleczone. W gorszej sytuacji może dojść do zmiażdżenia palców lub całkowitego ich odcięcia. W takim wypadku może być konieczna skomplikowana operacja rekonstrukcji lub amputacja palca.
Poważne urazy w obrębie palców dłoni mogą skutkować ograniczeniem lub całkowitym zanikiem właściwości chwytnych dłoni. Najgorszy przypadek występuje wtedy, gdy dojdzie do znacznego zniszczenia lub odcięcia wielu palców albo kciuka. Zdarza się, że po takim urazie nie będzie możliwe wykonywanie niektórych czynności, takich jak np. pisanie lub uniemożliwione zostanie podjęcie się niektórych zawodów, które wymagają szczególnej precyzji (chirurg, technik dentystyczny, dentysta).

Całkowita utrata palca lub niemożliwe do cofnięcia upośledzenie jego czynności to tak zwany trwały uszczerbek na zdrowiu. Z tego powodu pacjent może starać się o odszkodowanie. Jego wysokość nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. Jeśli zastanawiasz się, jaką kwotę odszkodowania możesz wyegzekwować od ubezpieczalni za uraz palca lub masz jakiekolwiek inne wątpliwości, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasi doświadczeni prawnicy na co dzień zajmują się podobnymi sytuacjami i z chęcią pomogą w rozwiązaniu Twojego problemu.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!