Powrót

Odszkodowanie za złamanie stopy


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać 0dszkodowanie za złamanie stopy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie stopy?

Złamanie stopy jest dość powszechnym urazem, szczególnie wśród osób, które uprawiają sporty obciążające ten obszar (na przykład biegacze czy piłkarze nożni). Złamania kości stopy mogą się przydarzyć także podczas wykonywania codziennych czynności. Wtedy najczęściej mamy do czynienia ze złamaniami paliczków. Groźniejsze od nich są natomiast złamania kości stępu. Złamania w tym obszarze objawiają się natychmiastowym puchnięciem, bólem oraz brakiem możliwości przeniesienia ciężaru na uszkodzoną stopę.

Złamanie kości stępu może nieść za sobą poważne powikłania. Szczególnie niebezpieczna sytuacja występuje, gdy ostre odłamki kostne uszkadzają okoliczne nerwy, tętnice oraz żyły. Może to powodować występowanie trwałych zaburzeń czucia lub problemów z poruszaniem stopą. Złamania w obrębie kości stępu trudno się goją. Często wymagana jest także interwencja chirurgiczna podczas stabilizacji odłamków kostnych. Po odpowiednim nastawieniu kości należy unieruchomić kończynę na okres kilku miesięcy. Najczęściej po zrośnięciu się kości niezbędna jest długoterminowa rehabilitacja. Zdarzają się przypadki, że nawet po całkowitym zrośnięciu się kości, nie odzyskujemy jej pełnej ruchomości.

W ramach rekompensaty za poniesiony ból i koszty leczenia, rehabilitacji, a także braku możliwości podjęcia pracy możemy starać się o odszkodowanie za złamanie stopy. Zwykle firmy ubezpieczeniowe przyznają takie odszkodowanie bez większych problemów, jednak zdarza się, że zaproponowana suma jest całkowicie nieadekwatna do poniesionych przez nas kosztów leczenia. W takim wypadku zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Oferujemy pomoc w uzyskaniu należytego ubezpieczenia za poniesioną szkodę.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!