Powrót

Utrata zęba mlecznego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać Odszkodowanie za utratę zęba mlecznego

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za utratę zęba mlecznego?

  Przedwczesna utrata zęba mlecznego w wyniku urazu może być zupełnie niegroźna, ale również może nieść za sobą poważne konsekwencje takie jak uszkodzenie zawiązka zęba stałego lub wady zgryzu. Utrata zęba mlecznego jest dość powszechnym zjawiskiem wśród małych dzieci. Zwykle urazy tego typu są spowodowane nieostrożnością maluchów i ich słabą koordynacją ruchową. Wystarczy chwila nieuwagi rodzica, niewinne potknięcie podczas zabawy i wypadek gotowy.

  Niefortunne uderzenie może sprawić, że ząb mleczny zostanie całkowicie wybity lub ułamany. W obu wypadkach należy niezwłocznie udać się z dzieckiem do stomatologa. Lekarz oceni, jak poważny był uraz oraz zaleci wdrożenie odpowiedniego leczenia. Jest to niezbędne, ponieważ otwarta rana w jamie ustnej dziecka może prowadzić do zakażeń oraz infekcji bakteryjnych. Jednocześnie podczas uderzenia, jest ryzyko uszkodzenia kości wyrostka zębodołowego.

  Jeśli uraz w jamie ustnej dziecka lekarz oceni na poważny, można ubiegać się o odszkodowanie. Jego przyznanie lub wysokość kwoty, jaką otrzymamy, jest zależna od wielu czynników, między innymi od okoliczności zdarzenia, rozległości poniesionych obrażeń oraz ich trwałości i innych powikłań, które mogły powstać w wyniku urazu.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uzyskania odszkodowania w przypadku utraty zęba mlecznego u dziecka, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią Ubi ius. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i gwarantujemy profesjonalne porady prawne w kwestiach odszkodowań.

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!