Powrót

Odszkodowanie za złamanie kręgosłupa


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kręgosłupa

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kręgosłupa?

Złamanie kręgosłupa jest najczęściej wynikiem różnego rodzaju wypadków komunikacyjnych lub upadków z wysokości. Zwykle złamania tego typu są stanem bardzo poważnym, ponieważ podczas złamania istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia biegnącego wewnątrz rdzenia kręgowego. Jeśli dojdzie do przerwania ciągłości rdzenia, poszkodowany zostaje sparaliżowany. Przeważnie od miejsca złamania w dół. Najgroźniejsze zatem są przerwania odcinka szyjnego rdzenia kręgowego, ponieważ w tym wypadku może nastąpić porażenie nerwów, które unerwiają mięśnie oddechowe, a co za tym idzie uduszenie.

Złamanie kręgosłupa zwykle wiąże się z długą hospitalizacją, a często wymaga nawet chirurgicznego nastawienia lub odbudowania zniszczonych kręgów. W celu powrotu do zdrowia pacjent musi przejść szereg rehabilitacji. Często odzyskanie pełnej sprawności nie jest możliwe i pacjent do końca życia będzie musiał borykać się z przykrymi skutkami nieszczęśliwego wypadku. W związku ze wszystkimi niedogodnościami oraz tym jak bardzo długoterminowe skutki może nieść za sobą złamanie kręgosłupa, pacjent powinien postarać się o godne odszkodowanie, które pomoże, chociaż w części zrekompensować jego straty moralne oraz pozwoli opłacić leczenie, oraz rehabilitację. W przypadku trwałego i nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu poszkodowany ma prawo starać się także o rentę.

W wielu wypadkach firmy ubezpieczeniowe mogą proponować zbyt niskie odszkodowania, niewspółmierne do rodzaju poniesionych obrażeń. Jednak należy pamiętać, że decyzja firmy ubezpieczeniowej nie musi być ostateczna. Pacjent ma prawo się od niej odwołać. Jeśli to właśnie Ty jesteś w podobnej sytuacji i potrzebujesz pomocy z uzyskaniem odszkodowania, skontaktuj się z nami. Wykwalifikowani prawnicy z kancelarii prawnej Ubi ius z chęcią udzielą profesjonalnej pomocy w rozwiązaniu Twojego problemu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!