Powrót

Złamanie kolana odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kolana

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kolana?

Złamanie kolana jest bardzo poważnym urazem, ponieważ staw kolanowy wykazuje bardzo skomplikowaną budowę. Złamania w obrębie kości, które go tworzą, nie są łatwe do wyleczenia i wymagają usztywnienia na okres nawet 6 tygodni.

W przypadku złamania kolana może dojść do uszkodzenia końca dalszego kości udowej, końca bliższego kości piszczelowej lub małej kostki — rzepki. W przypadku podejrzenia złamania kolana należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza. Lekarz wykona badanie za pomocą RTG., które w razie wątpliwości można potwierdzić badaniem za pomocą tomografii komputerowej.

Po postawieniu odpowiedniej diagnozy lekarz zadecyduje o sposobie dalszego leczenia. Jeśli dojdzie do powstania odłamków kostnych, konieczny będzie zabieg operacyjny. Lekarz po dostaniu się do złamanej kości przytwierdzi odłamki za pomocą specjalnych blaszek i śrub. W przypadku uszkodzenia powierzchni stawowej będzie także konieczna jej odbudowa.

Leczenie złamanego kolana jest więc, jak widać bardzo skomplikowane. Dodatkowo po operacji konieczne jest uczęszczanie na rehabilitację, która pomoże odzyskać prawidłową ruchomość stawu. Jeśli przy złamaniu doszło do groźnych powikłań, zdarza się, że pacjent nigdy nie odzyskuje pełnej sprawności kolana.

Złamanie kolana jest bezsprzecznie bardzo poważnym uszkodzeniem. Może sprawić, że do końca życia będziemy musieli borykać się z jego skutkami. W tym wypadku dobrym pomysłem będzie złożenie wniosku o odszkodowanie, które będzie chociaż częściową rekompensatą za uraz. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Nasi prawnicy indywidualnie rozpatrzą Twój przypadek i udzielą profesjonalnej porady prawnej.

 

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!