Powrót

Przemieszczenie barku odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie barku

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie barku?

Przemieszczenie barku to potoczna nazwa zwichnięcia stawu barkowego. Staw ten stanowi połączenie pomiędzy łopatką a kością ramienną i jest stawem, który ma największy zakres ruchów w całym ciele człowieka. Z tego powodu jest szczególnie narażony na różne urazy.

Do przemieszczenia barku dochodzi najczęściej podczas upadku na wyprostowaną rękę. Cała siła upadku zostaje wtedy przekazana na bark, który może wtedy ulec kontuzji. Jeśli dojdzie do przemieszczenia barku, widoczne będą charakterystyczne objawy, takie jak ból, brak możliwości poruszania ręką, widoczna gołym okiem asymetria w okolicy barku, podwyższony obojczyk.

Jeśli wystąpi podejrzenie przemieszczenia barku, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Pozwoli to uniknąć dalszych powikłań oraz zaostrzenia obecnego stanu. Lekarz po wykonaniu odpowiednich badań oceni, jak poważne jest zwichnięcie, a następnie nastawi kości do swojej prawidłowej pozycji. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zwykle okres rekonwalescencji po przemieszczeniu barku trwa od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. W tym czasie należy unikać ciężkich ćwiczeń fizycznych, które obciążają staw. Wskazana jest jednak rehabilitacja pod okiem fizjoterapeuty, aby wzmocnić mięśnie i zapobiec późniejszym nawrotom dolegliwości bólowych.

Jeśli to właśnie Ciebie spotkał ten nieprzyjemny wypadek i potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu od firmy ubezpieczeniowej należytego odszkodowania za przebyty uraz w postaci przemieszczenia barku — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią przyjrzymy się Twojemu problemowi i udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!