Powrót

Zerwany paznokieć odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za zerwany paznokieć - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zerwany paznokieć?

Paznokcie są wytworami naskórka, które mają za zadanie chronić palce przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pokrywają one końce palców u rąk, jak i u stóp. Palce są to najbardziej dystalnie położone części ciała, dlatego są one szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju urazy. Często dochodzi do skaleczeń ostrym narzędziem, przygnieceń ciężkim przedmiotem, czy przytrzaśnięcia palców w drzwiach od samochodu. Wszystkie te urazy mogą prowadzić do zniszczenia lub całkowitego zerwania paznokcia.

Na tego typu urazy są szczególnie narażone osoby, które na co dzień zajmują się pracą wymagającą przenoszenia ciężkich przedmiotów, czy pracy z niebezpiecznymi maszynami. Jeśli dojdzie do zmiażdżenia paznokcia u stóp lub dłoni, często w celu prawidłowego odrośnięcia, będzie on musiał zostać zerwany przez lekarza. Czasem jednak zdarza się, że nawet po takim zabiegu paznokieć nie odrasta prawidłowo i w celu przywrócenia jego pełnej funkcjonalności, konieczna może okazać się operacja rekonstrukcji paznokcia.

Uraz, który doprowadził do zerwania paznokcia, jest niezwykle bolesny i nieprzyjemny. Dzieje się tak dlatego, że pod paznokciem znajduje się bardzo wiele receptorów bólu. Kiedy paznokieć zostaje zerwany, są one odsłaniane, dlatego dotknięcie takiego miejsca może być bardzo bolesne. Zerwany paznokieć na palcu u stopy może być tak bolesny, że będzie utrudniał lub wręcz uniemożliwiał chodzenie.

Część osób nie wie, że może otrzymać za zerwany paznokieć odszkodowanie. Ma ono na celu pokrycie wszelkich kosztów leczenia, ewentualnej operacji oraz zakupu leków. Jeśli do wypadku doszło w wyniku zaniedbania innej osoby, za zerwany paznokieć można ubiegać się także o zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie jest bowiem oddzielnym świadczeniem, które ma za zadanie, chociaż częściowo zrekompensować osobie poszkodowanej poniesiony ból i cierpienie będące skutkiem urazu.

Firmy ubezpieczeniowe bardzo często odmawiają wypłaty odszkodowania za zerwany paznokieć lub znacząco zaniża jego wysokość. Z tego powodu fraza „zerwany paznokieć odszkodowanie” jest bardzo często wyszukiwana w internecie przez wiele osób, które doznały tego urazu. Wiele osób zastanawia się bowiem, czy decyzja ubezpieczalni jest ostateczna. Należy pamiętać, że od każdej decyzji firmy ubezpieczeniowej można się odwołać. Najlepiej w takim przypadku skorzystać także z pomocy dobrego prawnika, który pomoże w odwołaniu się od decyzji ubezpieczalni i wywalczeniu wyższego odszkodowania za zerwany paznokieć. Wykwalifikowany prawnik będzie bowiem miał doświadczenie w podobnych sprawach, dzięki czemu pomoże w odpowiednim uargumentowaniu odwołania. Dobra argumentacja i przedstawienie dowodów na to, że poniesiony uraz znacznie utrudnia funkcjonowanie osoby poszkodowanej, jest w tym wypadku kluczowa, dlatego pomoc prawnika może okazać się nieoceniona.

Jeżeli poszukujesz Kancelarii Prawnej, w której znajdziesz prawnika, zajmującego się takimi sprawami, jak zerwany paznokieć odszkodowanie, zgłoś się do nas. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie od wielu lat zajmuje się sprawami dotyczącymi odszkodowań, dlatego z chęcią pomożemy także Tobie.

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!