Powrót

Dochodzenie odszkodowania dla sportowca


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Odszkodowanie dla sportowca, osoby aktywnej fizycznie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie dla sportowca?

Sport pozwala zachować na długo dobrą kondycję i cieszyć się wysoką sprawnością fizyczną, zdrowiem. Niestety zdarza się też tak, że uprawiając określoną dziedzinę, narażamy się na poważne kontuzje, które w następstwie wiążą się z długotrwałym leczeniem, kosztowną rehabilitacją, a nawet zrezygnowaniem z dalszej aktywności.

Dla tych, którzy amatorsko zajmują się sportem, od czasu do czasu poświęcając swój czas grze w tenisa czy bieganiu, drobne stłuczenie, nadwyrężenie ścięgna jest zazwyczaj chwilową niedyspozycją. Tymczasem dla półprofesjonalnych lub zawodowych sportowców każda poważniejsza kontuzja to prawdziwy życiowy dramat, który nieraz ma wpływ na dalszą karierę i losy zawodnika.

A do wypadków w czasie treningów oraz meczów dochodzi dość często. Sportowcy i to niekoniecznie ci uprawiający dyscypliny ekstremalne, doznają poważnych urazów. Kontuzje zdarzają się o wiele częściej tym, którzy biorą udział w bardzo popularnych konkurencjach i grach zespołowych, takich jak bieganie, skoki, piłka nożna czy ręczna.

Nasze prawo narzuca na polskie związki sportowe oraz podlegające im kluby obowiązek ubezpieczania zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dlatego, jeśli zawodnik amatorsko trenował w klubie, który był członkiem polskiego związku sportowego i w czasie ćwiczeń, meczu, konkurencji doznał urazu skutkującego poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, można starać się o odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku. Niewykluczone, że do uszkodzenia doszło na skutek zaniedbań lub błędów podczas organizacji treningu, opieszałości właściciela obiektu sportowego albo firmy odpowiedzialnej za utrzymanie właściwego stanu nawierzchni na boisku.

Współcześnie kluby sportowe, zobligowane przepisami prawa, coraz częściej wykupują polisy ubezpieczeniowe OC i NNW. Niektóre firmy ubezpieczeniowe posiadają nawet w swojej ofercie stosowne pakiety przeznaczone specjalnie dla klubów sportowych i zawodników uprawiających konkretną dziedzinę sportu.

Niestety w naszym kraju wciąż jeszcze dużym problemem są kwoty, na jakie ubezpiecza się sportowców. Często są to najniższe stawki, które w razie poważnej kontuzji, nie stanowią odpowiedniego zabezpieczenia pokrywającego koszty leczenia czy rehabilitacji.

Rażąco niskie sumy ubezpieczeń to nie jedyna bolączka. Wiele związków sportowych wciąż jeszcze omija prawo – brak bowiem w ich regulaminach stosownych zapisów zobowiązujących kluby i jednostki im podlegające do wykupu polis ubezpieczeniowych. Zawodnicy trenujący w takich organizacjach nie mają zapewnionej odpowiedniej ochrony, przez co doznając poważnej kontuzji, uszczerbku na zdrowiu, nierzadko muszą wstępować na drogę prawną, by uzyskać należne im odszkodowanie.

W tego typu sytuacjach, a także w przypadku wszystkich innych kwestii spornych dotyczących odszkodowań za kontuzje odniesione przez sportowców polecamy Państwu usługi naszej kancelarii. Znajdziecie u nas profesjonalne doradztwo i rzetelną pomoc we wszystkich sprawach dotyczących rekompensat.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!