Powrót

Zadośćuczynienie za cierpienia psychiczne


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu zadośćuczynienie za cierpienia psychiczne

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać zadośćuczynienie za cierpienia psychiczne?

W wyniku różnego rodzaju wypadków mogą powstać bardziej lub mniej poważne urazy oraz przejściowe, lub trwałe uszczerbki na zdrowiu. Większość osób już wie, że jeśli wystąpi taka sytuacja, istnieje możliwość ubiegania się o stosowne odszkodowanie. Zwykle jest ono wyliczane na podstawie procentowego uszczerbku na zdrowiu osoby poszkodowanej.

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że można ubiegać się także o zadośćuczynienie za cierpienia psychiczne, które poszkodowany poniósł w wyniku wypadku lub na przykład błędu w sztuce lekarskiej. Cierpienia tego nie da się w żaden sposób sklasyfikować, dlatego zadośćuczynienia tego typu ustala się indywidualnie, po rozpatrzeniu każdego przedstawionego przypadku. Nie istnieją w tym przypadku żadne prawnie ustanowione ramy pieniężne, które ustalają kwotę zadośćuczynienia.

Cierpienie psychiczne może się wiązać na przykład z utratą kończyny, trwałymi bliznami, długotrwałym cierpieniem w wyniku błędu medycznego i wielu innych. Kwota zadośćuczynienia powinna mieć odczuwalną ekonomicznie wartość, która będzie miała funkcję kompensacyjną za poniesioną szkodę niemajątkową. Kiedy staramy się uzyskać zadośćuczynienie za wypadek, w wyniku którego ponieśliśmy cierpienie psychiczne, warto poprosić o pomoc dobrą kancelarię prawną.

Zadośćuczynienie za cierpienie psychiczne w Lublinie pomoże uzyskać kancelaria prawna Ubi ius. Zatrudniamy jedynie prawników wykwalifikowanych, którzy mają doświadczenie w sprawach związanych z uzyskiwaniem zadośćuczynień. Z chęcią rozpatrzą oni Twoją sprawę i z pewnością pomogą w wyegzekwowaniu odpowiedniej w stosunku do cierpienia psychicznego kwoty.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!