Powrót

Odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w przygotowaniu pozwu o odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak wygląda pomoc przy przygotowaniu pozwu o odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku?

Zima to dla wielu osób czas, w których jesteśmy nadzwyczaj zabiegani. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zakończenie roku oraz sylwester mogą przysporzyć dużo stresu. Takiemu zabieganiu nie sprzyjają jednak zimowe warunki. Leżący wokół śnieg oraz oblodzone chodniki mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka powstania wielu kontuzji, takich jak złamania, stłuczenia, skręcenia i inne. Z pewnością nie są to przyjemne zdarzenia, ale mogą one okazać się szczególnym utrudnieniem podczas okresu świątecznego, ponieważ jeśli w wyniku upadku dojdzie do poważnego urazu, może okazać się, że przerwa świąteczna zamiast odpoczynku przyniesie wiele stresu i cierpienia.

Wiele osób po doznaniu urazu na oblodzonym chodniku nie wie, że należy im się odszkodowanie za to zdarzenie. Każdy chodnik ma bowiem swojego właściciela lub zarządcę, który odpowiada za jego stan. Jeśli na chodniku znajdowała się gruba warstwa lodu, która doprowadziła do poślizgnięcia się i upadku skutkującego urazem, odpowiedzialność za to leży na sprawcy zaniedbania i to właśnie od niego należy ubiegać się o odpowiednie odszkodowanie. To osoba poszkodowana powinna ustalić, kto jest winnym następującego zdarzenia. Po ustaleniu winnego można przejść do dalszych działań, które będą miały na celu uzyskanie odpowiedniego odszkodowania.

Poszkodowani w tego typu zdarzeniach zwykle ubiegają się jedynie o odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku. Należy jednak pamiętać, że poszkodowanemu przysługuje także prawo do domagania się innych roszczeń, takich jak zwrot kosztów leczenia, dojazdu do placówek medycznych, rehabilitacji, zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, a także pokrycie kosztów strat materialnych, które nastąpiły podczas upadku, takich jak zniszczenie telefonu, komputera, czy uszkodzenie nowego płaszcza. Co więcej, poszkodowany może uzyskać także odszkodowanie za utracony zarobek przez brak możliwości wykonywania pracy na czas leczenia powstałego urazu. Jak widać, warto postarać się o odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku, ponieważ może ono być bardzo pomocne dla poszkodowanego.

Jeśli poszukujesz godnego zaufania prawnika, który pomoże uzyskać odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku, skontaktuj się z Kancelarią Prawną UBI IUS. Nasi prawnicy dołożą wszelkich starań, aby poszkodowany uzyskał godne odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku, nawet wtedy, gdy nie udało się dojść do porozumienia z zarządcą posesji lub jej właścicielem. Prawnik z Kancelarii Prawnej UBI IUS będzie mógł także reprezentować poszkodowanego na drodze sądowej, co ograniczy dodatkowego stresu i zmartwień. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

Masz pytania, skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!