Powrót

Odszkodowania za choroby zawodowe


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za choroby zawodowe

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za chorobę zawodową?

Choroba zawodowa to choroba, która pojawia się w wyniku wykonywanej pracy. Narażone na nią są przede wszystkim osoby, które pracują w niekorzystnych warunkach ze względu na charakter wykonywanej pracy. Najbardziej narażone na tego typu choroby są osoby narażone podczas pracy na kontakt z substancjami chemicznymi, różnego rodzaju pyłami lub metalami ciężkimi.

W przypadku wykonywania takich prac mogą wystąpić zatrucia, choroby płuc, alergie, astma lub nawet nowotwory. Chorobę zawodową musi stwierdzić lekarz medycyny pracy. Określa on czy powstałe dolegliwości mają związek z charakterem pracy wykonywanej przez pacjenta. Choroby zawodowe mogą występować zarówno podczas wykonywania prac w niesprzyjających warunkach, jak i po zakończeniu ich wykonywania.

Jeśli pacjent ma podejrzenia, że został dotknięty chorobą zawodową, musi zgłosić się do lekarza medycyny pracy. To właśnie on stwierdza, czy pacjent jest zdolny do dalszej pracy w danym środowisku lub wykonywania konkretnych obowiązków. Jeśli wystąpi choroba zawodowa, pacjent może również ubiegać się o przyznanie odszkodowania. Odszkodowanie będzie przyznane wtedy, gdy pacjent udowodni związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy wykonywaną pracą a wystąpieniem choroby, która spowodowała długotrwały uszczerbek na zdrowiu.

Odszkodowania za choroby zawodowe mogą być trudne do uzyskania. Udowodnienie, że choroba powstała w wyniku pracy często jest dość skomplikowane. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kancelaria prawna Ubi ius w Lublinie z chęcią rozpatrzy Twój przypadek indywidualnie i pomoże w uzyskaniu odszkodowania za choroby zawodowe.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!