Powrót

Odszkodowania za choroby zawodowe


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za choroby zawodowe

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za chorobę zawodową?

Choroba zawodowa to choroba, która pojawia się w wyniku wykonywanej pracy. Narażone na nią są przede wszystkim osoby, które pracują w niekorzystnych warunkach ze względu na charakter wykonywanej pracy. Najbardziej narażone na tego typu choroby są osoby narażone podczas pracy na kontakt z substancjami chemicznymi, różnego rodzaju pyłami lub metalami ciężkimi.

W przypadku wykonywania takich prac mogą wystąpić zatrucia, choroby płuc, alergie, astma lub nawet nowotwory. Chorobę zawodową musi stwierdzić lekarz medycyny pracy. Określa on czy powstałe dolegliwości mają związek z charakterem pracy wykonywanej przez pacjenta. Choroby zawodowe mogą występować zarówno podczas wykonywania prac w niesprzyjających warunkach, jak i po zakończeniu ich wykonywania.

Jeśli pacjent ma podejrzenia, że został dotknięty chorobą zawodową, musi zgłosić się do lekarza medycyny pracy. To właśnie on stwierdza, czy pacjent jest zdolny do dalszej pracy w danym środowisku lub wykonywania konkretnych obowiązków. Jeśli wystąpi choroba zawodowa, pacjent może również ubiegać się o przyznanie odszkodowania. Odszkodowanie będzie przyznane wtedy, gdy pacjent udowodni związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy wykonywaną pracą a wystąpieniem choroby, która spowodowała długotrwały uszczerbek na zdrowiu.

Odszkodowania za choroby zawodowe mogą być trudne do uzyskania. Udowodnienie, że choroba powstała w wyniku pracy często jest dość skomplikowane. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kancelaria prawna Ubi ius w Lublinie z chęcią rozpatrzy Twój przypadek indywidualnie i pomoże w uzyskaniu odszkodowania za choroby zawodowe.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!