Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.
Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.
Zawał serca może być skutkiem wielu chorób, które prowadzą do zablokowania tętnic wieńcowych, powstania zakrzepów lub innych powikłań, mogących być przyczyną zawału. Główną przyczyną zawału są najczęściej choroby układu sercowo-naczyniowego. Jedną z najczęstszych chorób, która może być przyczyną zawału, jest choroba wieńcowa serca. Często zawał może być także skutkiem obecności płytek miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, które stopniowo zwężają światło tętnicy, a po pewnym czasie mogą całkowicie je zablokować, prowadząc do niedokrwienia serca.
Zawał jest stanem, w którym dochodzi do zahamowania dostarczania krwi do części mięśnia sercowego, który odpowiada za skurcze serca. Z krwią jest do serca dostarczany tlen, który jest niezbędny do skurczów tego mięśnia. Krew odżywiająca mięsień serca dopływa do niego drogą małych tętnic, które zaczynają się na samym początku aorty. Są to tętnice wieńcowe, a ich drożność jest kluczowa podczas pracy serca. Do zamknięcia światła tętnicy wieńcowej może doprowadzić na przykład płytka miażdżycowa lub zakrzep krwi. Do zawału może także dojść na skutek innych chorób, takich jak np. nieleczona cukrzyca.
Najczęstszymi objawami zawału serca jest kłujący ból w klatce piersiowej. Podczas zawału można odczuć charakterystyczne uczucie rozpierania. Ból ten może także promieniować do innych miejsc, takich jak lewa kończyna górna, szyja oraz lewa część żuchwy. Ból ma charakter rozlany, dlatego ciężko jest jednoznacznie wskazać jego lokalizację. Osoba, która ma zawał, doświadcza także problemów z oddychaniem oraz zawrotów głowy. Można także odczuć wyraźne i znacznie szybsze niż zazwyczaj uderzenia serca, które mogą być nieregularne.
Jeżeli choroba, która spowodowała zawał, nie jest ustabilizowana, ten stan może się powtórzyć. Drugi zawał serca będzie wówczas jeszcze bardziej niebezpieczny, ponieważ może doprowadzić do uszkodzenia jeszcze większej ilości komórek mięśnia sercowego. Wiele osób zastanawia się, czy za drugi zawał serca należy się odszkodowanie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje w swoich umowach różnego rodzaju klauzule, na które powołuje się w takich przypadkach, odmawiając wypłaty odszkodowania. Wiele osób rezygnuje wtedy z walki o te świadczenia. Należy jednak pamiętać, że za drugi zawał serca można w pewnych sytuacjach uzyskać odszkodowanie. Każdy przypadek wymaga jednak indywidualnej analizy, dlatego warto zwrócić się w takiej sprawie do dobrego prawnika.
Jeżeli poszukujesz godnego zaufania prawnika, który przyjrzy się dokładniej Twojej sprawie, jaką jest drugi zawał serca odszkodowanie, skontaktuj się z nami. W naszej Kancelarii Prawnej UBI IUS otrzymasz kompleksową pomoc z zakresu odszkodowań i wielu innych spraw. Z chęcią pomożemy Ci w uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania, także w przypadku, jakim jest drugi zawał serca odszkodowanie. Zachęcamy do skontaktowania się z nami oraz skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej naszych prawników.
Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!
TELEFON
600 096 744
E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl
Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!