Powrót

Odszkodowanie za złamanie kości policzkowej


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości policzkowej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości policzkowej?

Kość policzkowa, to potoczne określenie kości jarzmowej, która jest jedną z kości twarzoczaszki, często ulegającej złamaniom podczas urazów w obrębie twarzy. Jej uszkodzeniom sprzyja bezsprzecznie jej umiejscowienie. Jest ona bowiem kością parzystą, która tworzy boczną część twarzy.
Może ona ulec uszkodzeniu w wielu sytuacjach, takich jak na przykład wypadki komunikacyjne, pobicia czy podczas uprawiania różnych sportów, szczególnie sportów walki. Podczas podejrzenia złamania kości jarzmowej należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, ponieważ każde złamanie w obrębie czaszki może nieść za sobą poważne powikłania.
Objawami złamania kości jarzmowej są:

  • ból i obrzęk
  • opadnięcie kącika bocznego oka
  • krwiaki i obrzęk okolicy policzkowej oraz okolicy wokół oka
  • zapadnięcie policzka

Leczenie złamania kości jarzmowej najczęściej wiąże się z przeprowadzeniem operacji, dlatego rekonwalescencja jest dość długa i bolesna. W takim wypadku z pewnością należy nam się odszkodowanie. Wysokość kwoty, jaką możemy otrzymać od ubezpieczalni, nie jest stała i zależy od wielu czynników, między innymi tego, czy twarz została trwale oszpecona oraz od tego, czy wystąpiły dodatkowe powikłania. Jeśli to właśnie Państwa spotkał nieszczęśliwy wypadek, który zakończył się złamaniem kości policzkowej i borykają się Państwo z problemami dotyczącymi uzyskania ubezpieczenia, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią Ubi ius. Rzetelnie rozpatrzymy Państwa sprawę i udzielimy indywidualnej, profesjonalnej porady.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!