Powrót

Wybicie barku odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za wybicie barku

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wybicie barku?

Staw barkowy stanowi połączenie pomiędzy kończyną górną a łopatką. To dzięki niemu możliwe jest wykonywanie wszelkich ruchów ręką. Jest to staw o dużej ruchomości, przez co jest narażony na częste urazy. Jednym z najczęstszych urazów jest wybicie barku.

Wybicie barku to potoczna nazwa dla zwichnięcia stawu barkowego. Polega ono na utracie kontaktu pomiędzy głową kości ramiennej i panewką utworzoną przez łopatkę. Na tego typu urazy najbardziej narażeni są sportowcy takich dziedzin jak siatkówka, piłka ręczna, tenis, a także narciarstwo, snowboard czy hokej.
Tego typu urazy są bardzo groźne i wymagają szybkiej interwencji lekarskiej. Wybity bark powinien być prawidłowo nastawiony, aby zapobiec późniejszym powikłaniom. W okolicy tego stawu przebiegają ważne naczynia oraz nerwy, które zaopatrują całą kończynę górną i część klatki piersiowej. Z tego powodu nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Zbyt długi czas, w którym głowa stawowa znajduje się poza swoją panewką, może również doprowadzić do trwałych zwyrodnień w stawie.

Objawami wybicia barku jest brak możliwości poruszania kończyną górną, ból oraz widoczna gołym okiem dysproporcja. Okolice barku są widocznie spuchnięte, a czasem dochodzi również do powstania krwiaka lub zasinienia. Leczenie polega na wprowadzeniu głowy kości ramiennej do jej pierwotnego położenia. Wykonuje się to w znieczuleniu ogólnym. Po nastawieniu konieczne jest ustabilizowanie tego miejsca.

W przypadku wybicia barku warto złożyć wniosek o odszkodowanie. W procedurze tej z chęcią pomoże kancelaria prawna Ubi ius. Specjalizujemy się w sprawach odszkodowawczych, dlatego, jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu godnego odszkodowania za wybicie barku, zgłoś się do nas.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!