Powrót

Uszkodzenie nerwu łokciowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie nerwu łokciowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie nerwu łokciowego?

Uszkodzenie nerwu łokciowego jest dość powszechną dolegliwością w dzisiejszych czasach. Przebiega on w bliskim sąsiedztwie kości łokciowej, dlatego często do jego uszkodzeń dochodzi w wyniku nadmiernego ucisku. Najbardziej narażone na tego typu urazy są osoby, które często opierają się na zgiętym łokciu. Mogą być to na przykład osoby pracujące przed komputerem lub na przykład w call center. Do uszkodzenia nerwu łokciowego może dojść także w wyniku bezpośredniego urazu lub złamania kości.

Nerw łokciowy jest nerwem, który odpowiada za czuciowe i ruchowe unerwienie części kończyny górnej. Unerwia on ruchowo oraz czuciowo palce: mały, serdeczny i część środkowego.

Objawami uszkodzenia tego właśnie nerwu, jest przede wszystkim osłabienie siły mięśniowej wyżej wymienionych palców, ich drętwienie oraz mrowienie. Występują trudności w zaciskaniu dłoni w pięść, a także w wykonywaniu ruchów trzema ostatnimi palcami oraz przykurcze mięśniowe. Mogą występować też problemy w ruszaniu kciukiem. Objawem porażenia nerwu łokciowego jest także wystąpienie tak zwanej „ręki szponiastej”.

Nieleczone porażenie nerwu łokciowego może prowadzić do zaniku mięśni dłoni, co będzie skutkowało znacznym ograniczeniem ruchów dłoni pacjenta. Z tego powodu nie należy lekceważyć niepokojących objawów, gdyż wcześnie rozpoznane uszkodzenia nerwu łokciowego są możliwe do wyleczenia, a ich skutki są w pełni odwracalne.

W wypadku porażenia nerwu łokciowego warto złożyć wniosek o odszkodowanie. Firma ubezpieczeniowa będzie wymagała kilku niezbędnych dokumentów oraz dokumentacji medycznej. Jeśli potrzebujesz pomocy w procesie ubiegania się o odszkodowanie za uszkodzenie nerwu łokciowego, z chęcią pomogą Ci w tym wykwalifikowani prawnicy z Ubi ius. Zapraszamy do kontaktu z nami.

 

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!