Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.
Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.
Wgniotłeś zderzak podczas cofania, zahaczyłeś o słupek, a może na Twoim osiedlu grasuje szajka złodziei samochodów? Wydaje Ci się, że możesz spać spokojnie, bo wykupiłeś AC i w przypadku szkody ubezpieczyciel pokryje straty. Uważaj, zapisy w polisach skonstruowane są tak, że w rezultacie właściciele czterech kółek bardzo często otrzymują zaniżone odszkodowanie z autocasco. Co więcej, w razie niefortunnego zdarzenia tak naprawdę nie liczy się nawet to, że pojazd ubezpieczyliśmy na określoną kwotę.
Zazwyczaj, gdy już dojdzie do uszkodzenia, ubezpieczyciel uwzględnia wiele różnych czynników, na przykład wcześniejsze naprawy, stan techniczny, liczbę poprzednich właścicieli i to, czy auto sprowadzano z zagranicy. Poza dokładnym przyglądaniem się szczegółom dotyczącym samochodu towarzystwa stosują też inne wybiegi umożliwiające sporządzenie korzystnej dla siebie kalkulacji i wypłacenie zaniżonego odszkodowania z autocasco.
Jedną z metod jest tzw. korekta sytuacji rynkowej w regionie. Po prostu sprawdza się, czy na określonym obszarze konkretne auto sprzedaje się szybko i łatwo, czy może nie. W przypadku droższych modeli aut przelicznik zazwyczaj wypada na niekorzyść klienta, a korekta może sięgnąć nawet kilkunastu procent wartości samochodu.
Przy podpisywaniu polisy warto być ostrożnym i dokładnie czytać warunki umowy. Zaniżone odszkodowanie z autocasco często wypłaca się wtedy, gdy zgodzimy się na tzw. wkład własny. Jest to taka część szkody (w rozliczeniu procentowym) lub suma (w rozliczeniu kwotowym), którą klient decyduje się pokryć osobiście. W zamian najczęściej płaci niższą, jak się wydaje – atrakcyjną składkę. Niestety, kiedy dochodzi do szkody, a później wypłaty, okazuje się, że dostajemy zwrot tylko części kosztów naprawy, a resztę jesteśmy zmuszeni pokryć sami.
Przy tańszych polisach likwidacja szkody na ogół następuje na zasadzie metody kosztorysowej. Pieniądze dostaje ubezpieczony i to on decyduje, gdzie i kiedy naprawi auto. Bardzo często jednak środków nie starcza na pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą. Firmy ubezpieczeniowe celowo zaniżają ceny używanych podzespołów, stosując tabele amortyzacji i śmiesznie niskie stawki za robociznę. W ten sposób prowadzą korzystne dla siebie kalkulacje i wypłacają zaniżone odszkodowania z autocasco.
Oczywiście, jeśli jesteś niezadowolony ze sposobu, w jaki firma ubezpieczeniowa przeprowadziła likwidację szkody, możesz pertraktować albo sprawę skierować do sądu. W takim wypadku zapraszamy do kontaktu.
Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!
TELEFON
600 096 744
E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl
Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!