Powrót

Zadośćuczynienie od sprawcy wypadku


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać zadośćuczynienie od sprawcy wypadku

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o zadośćuczynienie od sprawcy wypadku?

Wypadki samochodowe to coś, na co musimy być przygotowani, wyjeżdżając na drogę. Mogą się one zdarzyć zarówno podczas dłuższych podróży, jak i zwykłego wyjazdu do pobliskiego sklepu. Wystarczy chwila nieuwagi, zbyt szybka jazda lub złe warunki na drodze. Nawet jeśli stosujesz się do wszystkich przepisów i zachowujesz się bezpiecznie na drodze, musisz liczyć się z tym, że wypadek spowoduje inny, mniej ostrożny uczestnik ruchu drogowego.

Często wypadki na drodze kończą się tylko niewielkimi obtarciami lub uszkodzeniami samochodu. Zdarza się jednak, że w wyniku wypadku może dojść do powstania urazów u osób, które były uczestnikami tego nieszczęśliwego zdarzenia. Może dojść na przykład do złamań lub skaleczeń, jednak często urazy powstałe podczas wypadku nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Najczęściej do takich urazów należą urazy kręgosłupa lub wstrząśnienia mózgu, a także uszkodzenia narządów wewnętrznych. Często w wyniku działania adrenaliny nie są one zauważalne od razu, a ich objawy mogą pojawić się nieco później. Z tego powodu należy szybko zgłosić się do szpitala w celu wykluczenia groźnych następstw wypadku.

Wśród uczestników wypadków często stwierdza się nie tylko obrażenia fizyczne, lecz również wykształcenie się traumy lub innych uszczerbków na zdrowiu psychicznym. Należy pamiętać, że w takiej sytuacji oprócz odszkodowania, poszkodowanemu przysługuje również zadośćuczynienie. Ma ono na celu zrekompensowanie pacjentowi cierpienia i poniesionego bólu fizycznego, jak i psychicznego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu zadośćuczynienia od sprawcy wypadku, skorzystaj z usług kancelarii prawnej Ubi ius. Dzięki naszemu doświadczeniu z pewnością udzielimy profesjonalnej pomocy i pomożemy w uzyskaniu zadośćuczynienia od sprawcy wypadku. Zapraszamy do kontaktu z nami.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!