Powrót

Likwidacja szkody z OC sprawcy


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jak uzyskać odszkodowanie komunikacyjne, szkodę z OC sprawcy ?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o likwidację szkody z OC sprawcy?

Jeśli Twoje auto zostało uszkodzone podczas kolizji lub wypadku z winy innego kierowcy, będziesz mógł naprawić samochód z jego OC. Jeżeli obie strony zgadzają się w kwestii winy sprawcy, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, nie musisz wzywać policji. Wystarczy spisanie tzw. wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Ważne jest, aby jak najszybciej i dokładnie sprawdzić dane sprawcy kolizji oraz ważność polisy OC pojazdu, którym się poruszał. Jest to bardzo ważny krok, gdyż późniejsze wyjaśnianie niedomówień i nieścisłości może znacznie skomplikować i wydłużyć proces likwidacji szkody. W przypadku gdy sprawcy zdarzenia nie uda się ustalić, konieczne jest wezwanie policji.

Kolejnym ważnym krokiem jest szybkie zgłoszenie szkody z OC (przepisy mówią o 3-letnim terminie zgłoszenia szkody lub nawet 20-letnim, pod warunkiem, że wynika ona z przestępstwa). Pamiętaj, że:

  • regularne korzystanie z uszkodzonego pojazdu może być uznane za przyczynienie się do zwiększenia rozmiarów szkody,
  • rzeczoznawca może przyjąć, że część uszkodzeń nie jest wynikiem zgłaszanej kolizji.

Szkodę z OC można zgłosić telefonicznie, osobiście lub przez Internet. Najlepiej wybrać dwie ostatnie formy kontaktu, gdyż dają możliwość dołączenia odpowiednich dokumentów do wniosku. Naprawą szkody powinien zająć się ubezpieczyciel sprawcy. Ważne jest bezpośrednie zgłoszenie się do niego w przypadku, gdy podczas zdarzenia ktoś ucierpiał (doszło do szkód osobowych). Jeśli uszkodzony został jedynie samochód, możesz skorzystać z BLS- czyli bezpośredniej likwidacji szkody. Dzięki tej możliwości, wszystkimi formalnościami zajmuje się towarzystwo, w którym zakupiłeś polisę OC.

Masz pytania odnośnie likwidacji szkody z OC, zadzwoń: Telefon: 600 096 744

 

Nasza oferta to między innymi:

  • PZU likwidacja szkody z OC sprawcy,
  • likwidacja szkody komunikacyjnej z OC sprawcy,
  • likwidacja szkody z OC sprawcy Warta,
  • likwidacja szkody z OC sprawcy Generali,
  • likwidacja szkody z OC sprawcy Tuw,
  • likwidacja szkody z OC sprawcy Link4

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!