Powrót

Choroba zawodowa odszkodowanie od pracodawcy


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za chorobę zawodową od pracodawcy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za chorobę zawodową od pracodawcy?

Chorobami zawodowymi określa się grupę chorób, które wystąpiły w wyniku działania niebezpiecznych dla zdrowia czynników, które występują w środowisku pracy lub wiążą się z czynnościami, które musi wykonywać pracownik. Innymi słowy, są to choroby, które zostały spowodowane przez środowisko lub sposób wykonywanej pracy.

Niektóre zawody są bardziej narażone na występowanie chorób zawodowych niż inne. Przeważnie choroby tego typu występują u osób w pracy narażonych na zanieczyszczenia powietrza, na działanie wirusów i bakterii na przykład w przypadku służby zdrowia, oraz na stałe wykonywanie powtarzalnych ruchów, w wyniku których może dojść do uszkodzenia lub stanów zapalnych w obrębie ścięgien, mięśni oraz nerwów. Za chorobę zawodową można także uznać nowotwór, jeśli pracownik był narażony na kontakt z substancjami rakotwórczymi lub z promieniowaniem jonizującym.

Chorobę zawodową stwierdza lekarz medycyny pracy. Aby potwierdzić jej wystąpienie, konieczne jest wykazanie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy warunkami pracy oraz wystąpieniem choroby zawodowej. Warto wspomnieć, że choroba zawodowa może wystąpić nie tylko w okresie pracy, lecz również po jej zakończeniu.

W pewnych wypadkach oprócz odszkodowania z ZUS pracownik może ubiegać się również o odszkodowanie od pracodawcy. Jest to możliwe w kilku przypadkach i zależy od wielu czynników. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możesz starać się o odszkodowanie od pracodawcy za wystąpienie choroby zawodowej, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twoją sytuację oraz udzielimy profesjonalnej porady prawnej na temat odszkodowania za chorobę zawodową.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!