Powrót

Dochodzenie odszkodowania za wypadek przy cięciu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Odszkodowanie za wypadek przy cięciu drewna

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek przy cięciu drewna?

Wszelkie prace wykonywane przy użyciu ostrych narzędzi, a w szczególności maszyn należą do prac podwyższonego ryzyka. Poziom zagrożenia wypadkiem jest wówczas wyjątkowo wysoki. Dlatego zaleca się ostrożność i uwagę podczas tego typu zajęć. Przekonał się o tym pan Marcin, którego pośpiech i roztargnienie doprowadziły do poważnego uszkodzenia ręki.

Pewnego letniego dnia pan Marcin wraz z synem ciął przy użyciu pilarki stołowej drewno na opał na przydomowym podwórzu. Praca szła sprawnie i szybko: mężczyzna dzielił pień na mniejsze kloce drewna i odrzucał na bok. Zadaniem syna było układanie ich w drewutni. Obaj wielokrotnie wykonywali to zajęcie wcześniej, więc cały proces był w zasadzie mechaniczny. Pan Marcin spieszył się, bo miał jeszcze w tym dniu pojechać do oddalonego o kilka kilometrów miasta.

Niestety jego plany nie mogły się ziścić. W pewnym momencie przez pośpiech i nieuwagę mężczyzna nieopatrznie zamiast kawałka pnia podłożył prawą rękę pod ostrze pilarki. Rana zaczęła intensywnie krwawić, a przerażony syn pobiegł po pomoc. Wezwana na miejsce karetka zabrała mężczyznę na oddział ratunkowy, gdzie lekarze wykonali wszystkie niezbędne badania, a także opatrzyli rękę i założyli szwy. Okazało się, że doszło do poważnego uszkodzenia jednego ze ścięgien i mężczyźnie grozi częściowy niedowład dłoni.

Proces gojenia zajął wiele dni. Długa rekonwalescencja wiązała się nie tylko z cierpienie i koniecznością zażywania środków uśmierzających ból, ale także z utrudnionym funkcjonowaniem. O pracy w gospodarstwie nie było mowy. Po zagojeniu ran okazało się, że tak jak przewidywali lekarze, dłoń pana Marcina nie odzyskała dawnej sprawności. Trzeba było poświęcić wiele czasu i pieniędzy na rehabilitację. W efekcie ćwiczeń mężczyzna zaczął lepiej radzić sobie z codziennymi zajęciami, ale ręka nadal nie odzyskała pełnej sprawności.

Pan Marcin zdawał sobie sprawę, że do wypadku doszło poniekąd przez jego nieostrożność, dlatego wahał się ze zgłoszeniem wniosku do ubezpieczyciela. Przyjaciel doradził mu jednak, by skorzystał z profesjonalnej pomocy firmy odszkodowawczej. W ten sposób mężczyzna trafił do Ubi ius.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych prawników udało się uzyskać maksymalną należną kwotę odszkodowania.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!