Błędna diagnoza lekarska może nastąpić wskutek nieodpowiedniej interpretacji badań. Lekarz, który postawił błędną diagnozę lekarską powinien ponieść konsekwencje swojej decyzji i wynikających z tego uszczerbków na zdrowiu pacjenta.
Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.
Odpowiedzialność lekarza, za powyższy błąd może być oceniany w drodze postępowania cywilnego, a także przez Wojewódzką Komisję do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. W art. 445 § 1 k.c. widnieje zapis, który przewiduje naprawienie krzywdy pacjenta. W przypadku uszkodzenia ciała lub doprowadzenia do rozstroju zdrowia pacjenta z winy lekarza, istnieje możliwość przyznania poszkodowanemu przez sąd określonej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
W jakich przypadkach można mówić o błędnej diagnozie? Wtedy, kiedy dochodzi do zakażenia pacjenta biologicznym czynnikiem chorobotwórczym, uszkodzenia ciała lub uszczerbku na zdrowiu pacjenta lub jego śmierci, wynikającego z niezgodnej z aktualną wiedzą medyczną:
Z wnioskiem do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych mogą wystąpić:
W kwestiach spornych dotyczących odszkodowania za błędną diagnozę polecamy Państwu usługi naszej kancelarii. Spotkacie się u nas z profesjonalnym doradztwem i rzetelną pomocą we wszystkich sprawach dotyczących rekompensat.
Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!
TELEFON
600 096 744
E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl
Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!