Powrót

Odszkodowanie po owariektomii


Sprawy związane z błędami lekarskimi należą do spraw szczególnych. Przede wszystkim trudność w takich wypadkach polega na tym, że przeciwko dużej placówce medycznej albo pewnej zbiorowości (personelowi medycznemu) występuje jednostka, czyli pacjent.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Błędy lekarskie przy usuwaniu jajnika odszodowanie

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za błąd lekarski – usunięcie jajnika?

    Sprawy związane z błędami lekarskimi należą do spraw szczególnych. Przede wszystkim trudność w takich wypadkach polega na tym, że przeciwko dużej placówce medycznej albo pewnej zbiorowości (personelowi medycznemu) występuje jednostka, czyli pacjent. Co więcej, są to kwestie związane ze specjalistyczną wiedzą z określonej dziedziny nauki, więc uzasadnienia decyzji lekarskich wymagają ekspertyz i potwierdzenia ze strony biegłych sądowych. Niemniej są to sprawy, które przy odpowiednim wsparciu ze strony doświadczonych prawników można wygrać. Tak było w przypadku pani Alicji, która zgłosiła się do naszej kancelarii, gdy starała się o odszkodowanie za usunięcie jajnika.

    Do owariektomii doszło w jednym z warszawskich szpitali, do którego poszkodowana zwróciła się z silnym bólem w podbrzuszu. Podejrzenie padło na guz w tej części ciała, jednak koniecznych badań obrazowych (USG, RTG, tomografii, rezonansu) w tym kierunku nie wykonano (przedstawiciele szpitala twierdzili, że zaginęły), a żadna zachowana dokumentacja z okresu przedoperacyjnego nie potwierdziła jednoznacznie konieczności wykonania amputacji. Dodatkowo, przed usunięciem jajnika od pacjentki nie uzyskano pisemnej zgody niezbędnej do wykonania zabiegu, a usunięty organ nie został zgodnie z procedurami skierowany na badanie histopatologiczne.
    W trakcie wytoczonej sprawy sądowej nasi prawnicy starali się udowodnić, że przeprowadzona operacja nie była konieczna, gdyż nie istnieją bezpośrednie i jasne dowody na to, że w leczeniu nie sprawdziłyby się inne (np. farmakologiczne) metody. Dodatkowo wskazano, że w trakcie leczenia nie dopełniono wszystkich niezbędnych procedur, a pacjentka odniosła znaczny uszczerbek na zdrowiu. W wyniku postępowania udało się uzyskać odszkodowanie za usunięcie jajnika w zadowalającej panią Alicję kwocie.

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!