Powrót

Zakażenie w szpitalu odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za zakażenie w szpitalu

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zakażenie w szpitalu?

  Pobyt w szpitalu nigdy nie jest przyjemny, ponieważ wiąże się on najczęściej z chorobą, wypadkiem lub inną dolegliwością, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie. W szpitalu przebywa jednocześnie wiele osób, co sprawia, że pozostając tam, jesteśmy dodatkowo narażeni na zakażenia różnymi patogenami, takimi jak na przykład gronkowiec złocisty, czy WZW typu C lub B. Do takich zakażeń może dojść na przykład podczas operacji, jak również podczas używania wenflonów czy cewników i nieprzestrzegania odpowiedniej higieny.

  Źródłem zakażenia w szpitalu mogą być także niepoprawnie wysterylizowane narzędzia, źle przechowywane odpady medyczne czy nieodpowiednie sprzątanie sal operacyjnych i pokoi, w których przebywają chorzy.

  Jeśli dojdzie do zakażenia w szpitalu, chory może ubiegać się o odszkodowanie. Konieczne będzie wtedy sprawdzenie, czy szpital zachowuje odpowiednie standardy, to znaczy przeprowadza sterylizację narzędzi i dezynfekcję pomieszczeń w odpowiedni sposób, zachowuje odpowiednie procedury podczas zabiegów medycznych, w szczególności inwazyjnych, segreguje odpowiednio skażone odpady medyczne i odpowiednio izoluje pacjentów chorych zakaźnie. Jeśli wykryte zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości, łatwiej będzie uzyskać odszkodowanie za zakażenie szpitalne.

  Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS zajmuje się profesjonalnym uzyskiwaniem odszkodowań za zakażenie w szpitalu Lublin. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub zastanawiasz się, czy należy Ci się odszkodowanie za zakażenie w szpitalu Lublin, skontaktuj się z nami. Oferujemy szczegółową analizę Twojego przypadku oraz pomoc prawną w sprawach, takich jak zakażenie w szpitalu a odszkodowanie Lublin. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

   

   

   

   

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!