Powrót

Amputacja odszkodowanie


Jeżeli w wyniku wypadku lub jakiegoś innego nieszczęśliwego zdarzenia amputowano Ci kończynę (rękę, nogę) lub palce to warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje realna szansa na uzyskanie pokaźnego odszkodowania z tego tytułu.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Odszkodowanie z oc za amputacje

Sprawdź, o jakie odszkodowanie możesz się ubiegać w przypadku amputacji

Wysoka rekompensata może zostać wypłacona za ból, cierpienie, uszczerbek na zdrowiu, za utracone lub pomniejszone dochody, jak również koszty poniesione na poczet zakupu protezy, leczenia i rekonwalescencji. Wypłata środków następuje najczęściej z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku lub firmy, która nie zadbała o zapewnienie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Z reguły ogólnodostępne środki i metody leczenia oferowane w ramach NFZ nie pokrywają rzeczywistego zapotrzebowania poszkodowanego.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie z OC?

Jeżeli w czasie pracy doszło do wypadku, a przez to w konsekwencji do amputacji reki, nogi lub palców, to osoba poszkodowana może uzyskać odszkodowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Może również liczyć na odszkodowanie z OC pracodawcy. Co istotne, do wypłaty pieniędzy może dojść nawet wówczas, gdy wina nie leży po stronie zakładu pracy. Nasze doświadczenie w sprawach tego typu pokazuje, że uzyskanie odszkodowania dla ofiary w wypadku przy pracy jest możliwe nawet wtedy, gdy nie doszło do żadnego zaniedbania. Dlatego warto skorzystać z naszych usług. Przyjdź do nas, zapoznamy się z Twoim przypadkiem – wstępna analiza sprawy nic nie kosztuje!

Jeśli amputacja nastąpiła w wyniku zdarzenia drogowego, kolizji, wypadku samochodowego, tramwajowego, kolejowego – uzyskanie odszkodowania jest możliwe z OC właściciela samochodu, firmy zarządzającej taborem lub ubezpieczenia przedsiębiorstwa przewozowego. Dodatkowo w tego typu wypadkach często nie jest konieczne uzyskanie orzeczenia o czyjejkolwiek winie, by uzyskać odszkodowanie. Prawnicy UBI IUS chętnie udzielą Ci fachowej porady. Zapraszamy do nas.

Jeśli do amputacji doszło w wyniku prac prowadzonych w gospodarstwie rolnym albo podczas obsługi maszyn rolniczych, można ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia w KRUS, jak również z ubezpieczenia OC dla rolników. O takie świadczenie starać może się sam rolnik, ktoś z domowników czy z rodziny rolnika. Wystarczy zwrócić się do prawników Ubi ius – chętnie zanalizujemy Twój przypadek, podejmiemy się walki o należne odszkodowanie.

Odszkodowania w przypadku zaniedbań medycznych

Czy do amputacji palców lub kończyny doszło w następstwie błędu lekarskiego, błędnej diagnozy, źle przeprowadzonego procesu leczenia bądź zakażenia szpitalnego? A może zaszła fatalna omyłka i amputowano niewłaściwą kończynę, palec? Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie, które zostanie pokryte z ubezpieczenia OC szpitala!

Nasi wykwalifikowani prawnicy przyjrzą się Twojemu przypadkowi bez wstępnych kosztów i jeśli zdecydujesz się na ich usługi, podejmą się prowadzenia sprawy o odszkodowanie z OC szpitala lub lekarza. To nieprawda, że w starciu z dużą placówką medyczną albo jej personelem nie masz szans. To mit, w który wielu wierzy do dziś. Obecnie czasy się zmieniły. Wielu prawników specjalizuje się w tego typu sprawach. Skontaktuj się z nami, opisz swój przypadek, a my przeprowadzimy wstępną analizę i rozpoznanie zupełnie gratis.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!