Powrót

Zadośćuczynienie od stomatologa


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać zadośćuczynienie od stomatologa

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać zadośćuczynienie od stomatologa?

  Lekarz dentysta to osoba, do której idziemy z nadzieją uzyskania profesjonalnej pomocy. Często podczas wizyty u stomatologa nie zauważamy żadnych przesłanek, że leczenie może być wykonywane nieprawidłowo. Najczęściej ze skutków, jakie niosło za sobą nieprawidłowo wykonane leczenie stomatologiczne, pacjent zdaje sobie sprawę dopiero wtedy, gdy trafi do innego gabinetu lub zaczyna odczuwać ból i dyskomfort.

  Nierzadko zdarza się tak, że dolegliwości bólowe pacjenta są wynikiem błędu medycznego, który został popełniony przez prowadzącego leczenie lekarza stomatologa. Jako błąd medyczny określa się naruszenie ogólnie przyjętych norm i standardów leczenia, w wyniku czego pacjent zostaje narażony na groźne powikłania, komplikacje lub uszczerbek na zdrowiu. Błędem medycznym mogą być nie tylko celowe, lecz także nieumyślne działania lub zaniechania, które mogą skutkować pogorszeniem się stanu zdrowia pacjenta.

  Jeśli doszło do sytuacji, w której podejrzewamy błąd lekarski, należy prawidłowo go udowodnić. W tym celu konieczna będzie stosowna dokumentacja medyczna oraz opis przebiegu leczenia. Będą one podstawą do stwierdzenia błędu medycznego i wypłacenia zadośćuczynienia od stomatologa.

  Zadośćuczynienie ma na celu pokrycie nie tylko kosztów naprawy szkód wyrządzonych przez stomatologa, lecz również zrekompensowanie pacjentowi krzywdy oraz cierpienia pacjenta, które jest skutkiem błędu medycznego.

  Sprawy błędów w sztuce lekarskiej są zwykle skomplikowane i wymagają dużej znajomości tematu. Konieczne jest przedstawienie odpowiednich dowodów w postaci dokumentacji medycznej oraz prawidłowa argumentacja. Z tego powodu warto skorzystać z usług kancelarii prawnej, która zajmie się sprawą. Jeśli poszukujesz godnej zaufania kancelarii prawnej, zapraszamy do kontaktu z nami. Ubi ius zatrudnia jedynie wykwalifikowanych prawników z doświadczeniem, którzy rzetelnie zajmą się Twoją sprawą i pomogą uzyskać należyte zadośćuczynienie od stomatologa.

   

   

   

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!