Powrót

Odszkodowanie kręgosłup


Urazy kręgosłupa to jedne z najczęstszych obrażeń, na jakie narażone są osoby uczestniczące w wypadkach komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Odszkodowanie za uraz kręgosłupa w pracy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kręgosłupa?

Urazy kręgosłupa to jedne z najczęstszych obrażeń, na jakie narażone są osoby uczestniczące w wypadkach komunikacyjnych. Nieraz kończy się na niezbyt poważnym urazie, noszeniu kołnierza ortopedycznego przez kilka tygodni i pewnych ograniczeniach dotyczących wykonywania niektórych czynności obciążających, nadwyrężających kręgosłup. Niestety zdarzają się też poważniejsze uszkodzenia, których konsekwencją jest długotrwałe leczenie szpitalne, rehabilitacja, a nawet kalectwo czy inne uszczerbki na zdrowiu.

Do określenia właściwej należnej kwoty odszkodowania za zwichnięcie kręgosłupa firma ubezpieczeniowa potrzebuje stosownego orzeczenia, które określa procentową wartość uszczerbku na zdrowiu osoby poszkodowanej. Orzeczenie można uzyskać w dwójnasób.

W pierwszym przypadku ustalenie procentowego uszczerbku na zdrowiu odbywa się w czasie tzw. komisji zaocznej. Osoby poszkodowanej nie wzywa się wówczas na komisję, zaś lekarz orzecznik wydaje orzeczenie na podstawie przedstawionej dokumentacji medycznej.

Innym sposobem jest powołanie stacjonarnej komisji lekarskiej, podczas której poszkodowany ma obowiązek uczestniczyć. Zazwyczaj ofiara wypadku otrzymuje wcześniej, z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomienie o planowanym terminie komisji, a także o wszystkich niezbędnych dokumentach, które zobowiązana jest przedłożyć.

Zdarza się, że wynik komisji lekarskiej jest niekorzystny dla poszkodowanego, a orzeczenie wskazuje na chorobę samoistną, a nie uraz spowodowany wypadkiem. Co robić w takiej sytuacji? Jak i do kogo się odwoływać? Czy decyzja lekarza orzecznika jest ostateczna i niepodważalna? Czy nie mamy już szansy na odszkodowanie? Jeśli borykają się Państwo z podobną sytuacją i chcielibyście uzyskać kompleksową pomoc w zakresie odszkodowań za urazy kręgosłupa, zapraszamy do skontaktowania się z kancelarią Ubi ius. U nas możecie liczyć na profesjonalną poradę i rzetelną obsługę.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!