Powrót

Odszkodowanie złamana noga


Wśród urazów, które zdarzają się dosyć często, wymienić należy złamania. Do poważnego w skutkach obrażenia może dojść w banalnych okolicznościach , podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Kontuzje najczęściej przytrafiają się podczas pracy fizycznej, uprawiania sportu, ale też wtedy, gdy nagle upadamy na twardą nawierzchnię, np. na śliską podłogę lub oblodzony, nieuprzątnięty chodnik.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Złamana noga - jak uzyskać odszkodowanie

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamaną nogę?

    Objawy towarzyszące przerwaniu ciągłości kości są właściwie takie same, niezależnie od tego, czy złamiemy nogę, czy rękę. Zwykle pojawiają się opuchlizna, zasinienie lub krwiak i dokuczliwy ból nasilający się podczas ruchu. Leczenie złamań zamkniętych bez przemieszczeń polega przede wszystkim na unieruchomieniu stawów w obrębie kończyny za pomocą gipsu i pozwoleniu, by przez kilka tygodni kość się zrosła. Nawet jeśli uraz był nieskomplikowany, konsekwencje niezbyt dotkliwe, a uszczerbek na zdrowiu niewielki, poszkodowany i tak ma prawo ubiegać się o odszkodowanie za złamaną nogę lub inną część ciała.

    Przy bardziej poważnych złamaniach, wywołujących liczne powikłania, leczenie jest zwykle dłuższe i trudniejsze. Bywa, że konieczne okazuje się przyjmowanie antybiotyków, a nawet poddanie się operacji. Okres rekonwalescencji zajmuje więcej czasu, a pacjent, by odzyskać dawną sprawność, zwykle potrzebuje rehabilitacji. Łączy się to z cierpieniami i ograniczeniami w codziennym życiu, a także powoduje znacznie rozleglejsze skutki. Czasowa niesprawność zmniejsza możliwości zarobkowe pacjenta, a niekiedy prowadzi do utraty dochodu. Co więcej, zwykle wzrastają także koszty, pojawiają się dodatkowe wydatki na leki, opiekę medyczną, specjalistyczny sprzęt czy zabiegi medyczne. Poszkodowany ubiegający się o odszkodowanie za złamaną nogę powinien uwzględnić wspomniane okoliczności w swoim wniosku.

    Na początku jednak konieczne będzie zgromadzenie wszystkich dokumentów potwierdzających samo wystąpienie złamania, jak i przebieg jego leczenia oraz rehabilitacji. Przydadzą się wyniki badań, skierowania, specjalistyczne opinie lekarzy, wypisy ze szpitali, cała dokumentacja medyczna, a także rachunki i faktury za leki, środki i materiały opatrunkowe, dojazdy do placówek służby zdrowia czy wreszcie fotografie obrazujące uraz.

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!