Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.
Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.
W wyniku różnego rodzaju operacji oraz zabiegów może dojść do różnego rodzaju powikłań pooperacyjnych, oraz komplikacji. Każdy pacjent przed poddaniem się zabiegowi operacyjnemu musi wyrazić na niego pisemną zgodę. Zgoda taka zawiera informacje na temat możliwości wystąpienia różnego rodzaju powikłań i komplikacji związanych między innymi z podaniem znieczulenia. Często jednak zdarza się, że podczas operacji dojdzie do błędu lekarskiego, takiego jak uszkodzenie innego narządu lub innej struktury anatomicznej. Należy pamiętać, że odpowiedzialność spoczywa wtedy na lekarzu, a pacjent nie godzi się na żadne powikłania wynikające z niedostatecznej wiedzy lub złej techniki lekarza. Z tego powodu za różnego rodzaju błędy lekarskie, pacjent może ubiegać się o odpowiednie odszkodowanie.
W podobnej sytuacji znalazła się pani Karolina. Podczas rutynowej wizyty w poradni ginekologicznej wykryto u niej guza jajnika. Lekarz zadecydował, że konieczna będzie interwencja chirurgiczna oraz pozbycie się patologicznej zmiany na jajniku. Pani Karolina po rozmowie z lekarzem zgodziła się oraz zapisała się na zabieg usunięcia guza jajnika. Był to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym. W trakcie zabiegu doszło do omyłkowego uszkodzenia moczowodu, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie jajnika. Moczowód został przecięty, a lekarz nie zauważył tego i nie zaopatrzył go w prawidłowy sposób. Na skutek tego uszkodzenia doszło do jatrogennego zapalenia otrzewnej. Spływający z moczowodu mocz spływał bowiem bezpośrednio do jamy brzusznej, powodując powstanie stanu zapalnego. Zapalenie otrzewnej wiązało się z ogromnym bólem występującym u pani Karoliny. Z tego powodu lekarze postanowili zrobić USG, na którym odkryto uszkodzenie moczowodu.
Podczas takiej sytuacji, każdy pacjent ma prawo ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzenie moczowodu. Jest to bowiem bardzo niebezpieczne powikłanie, które naraziło panią Karolinę na dodatkowy ból, stres, przedłużenie hospitalizacji oraz trwałe powikłania i kolejną operację w znieczuleniu ogólnym. Z tego powodu należy jej się wysokie odszkodowanie za uszkodzenie moczowodu. Jeżeli potrzebujesz pomocy w takiej lub podobnej sprawie, związanej z uszkodzeniem moczowodu podczas operacji innego narządu, skontaktuj się z nami.
Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie od wielu lat zajmuje się sprawami dotyczącymi odszkodowań za błędy lekarskie, dlatego nasi prawnicy z chęcią pomogą także Tobie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.
TELEFON
600 096 744
E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl
Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!