Powrót

Skręcone kolano odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za skręcone kolano - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za skręcone kolano?

Kolano jest największym stawem w ciele człowieka. To między innymi sprawny staw kolanowy umożliwia bieganie, uprawianie sportów oraz chodzenie. Staw kolanowy jest narażony na duże przeciążenia, ponieważ spoczywa na nim większość ciężaru ciała. Jest on do tego przystosowany, jednak czasem zdarzają się różnego rodzaju wypadki, w których dochodzi do uszkodzenia kolana. Najczęściej zdarzają się one, gdy dojdzie do niefortunnego postawienia nogi w taki sposób, w którym dojdzie do przypadkowego ruchu kolana w innej płaszczyźnie. Staw kolanowy jest bowiem stawem zawiasowym, w którym możliwe jest wykonywanie ruchów zginania i prostowania kolana. Przypadkowe wymuszenie ruchu w kierunku bocznym może natomiast spowodować naderwanie więzadeł stabilizujących staw oraz skręcenie kolana.

Do urazu, jakim jest skręcone kolano, dochodzi wtedy, gdy zostanie przekroczony naturalny zakres ruchu w stawie kolanowym. Skręcenia kolana mogą być niewielkie, umiarkowane lub ciężkie. W przypadku skręcenia umiarkowanego oraz ciężkiego może być konieczne unieruchomienie stawu, oraz rehabilitacja. Ciężkie skręcenie kolana wymaga także leczenia operacyjnego, które polega na odtworzeniu zerwanych więzadeł stabilizujących staw.

Do skręcenia kolana może dojść w różnych sytuacjach, nawet podczas niefortunnego kroku podczas codziennego spaceru. Najczęściej uraz, jakim jest skręcenie stawu kolanowego, spotyka jednak sportowców. Dzieje się tak ze względu na duże przeciążenia, na jakie narażony jest staw podczas uprawiania sportu. Do skręcenia kolana mogą być też bardziej predysponowane osoby otyłe oraz starsze. U tych grup osób kolana również są często bardzo przeciążone.

Objawami, jakie może dawać skręcone kolano, są przede wszystkim nagły i silny ból w stawie, szybkie pojawienie się opuchlizny, uczucie rozpierania w kolanie, ciepłota uszkodzonego kolana oraz problemy z chodzeniem lub staniem. Jeżeli zachodzi podejrzenie, że doszło do skręcenia kolana, najlepiej od razu skontaktować się z lekarzem.

Każda osoba, która doznała takiego urazu, powinna wiedzieć, że za skręcone kolano należy się odszkodowanie. Często bywa ono jednak znacznie zaniżane przez firmy ubezpieczeniowe, przez co poszkodowany może wiele stracić. Leczenie urazu, jakim jest skręcone kolano, może być bowiem bardzo kosztowne, a to właśnie odszkodowanie powinno pokryć wszelkie koszty leczenia i rehabilitacji. Z tego powodu warto walczyć o to, aby uzyskać godne odszkodowanie, nawet na drodze sądowej.

Jeśli poszukujesz prawnika, który pomoże w takiej sprawie, jak skręcone kolano odszkodowanie, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS zatrudnia prawników, którzy specjalizują się w sprawach odszkodowań, dlatego chętnie pomogą także w sprawie, jaką jest skręcone kolano odszkodowanie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

 

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!