Powrót

Zwrot prowizji od pożyczki


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie prawa bankowego. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w sprawach o zwrot prowizji od pożyczek.

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Czym jest zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę pożyczki i dla czego warto skorzystać z pomocy prawnej?

Prowizja za udzielenie dowolnej pożyczki jest opłatą jednorazową, którą pobiera każdy bank w dowolnej wysokości. Kwota takiej opłaty nie może przekraczać limitu, który nakłada na bank ustawa anty lichwiarska.

Mimo to, że prowizja pobierana jest tylko raz, może ona bardzo dotkliwie wpłynąć na całkowity koszt zaciągniętego kredytu. Pobranie prowizji może nastąpić jeszcze przed otrzymaniem wpłaty kredytu na konto klienta albo może być rozłożona na raty, jednakże skutkuje to większymi ratami ze względu na naliczenie przez bank odsetek. Banki notorycznie wykorzystują nieświadomość klientów i nie dokonują sami z siebie zwrotu prowizji. Artykuł 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 11 maja 2019 głosi, iż każdy kredytobiorca ma prawo ubiegać się o zwrot prowizji bankowej: „W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą”.

Aby otrzymać jednak zwrot jednorazowej opłaty bankowej, trzeba przede wszystkim spełnić podstawowy warunek: spłacić kredyt wcześniej. Dodatkowo brane są pod uwagę takie czynniki jak: treść umowy, sytuacja finansowa klienta, formuła wniosku, który złożył. W sytuacji, gdy następuje wcześniejsza spłata kredytu, klient wywiązuje się wcześnie z umowy, a to działa na jego korzyść – pozwala mu obniżyć koszty zobowiązania. Należy bezwzględnie pamiętać, że bank sam nie dokona zwrotu prowizji od pożyczki, jeśli nie zawalczy o to sam klient. Nie wiesz jak to zrobić? Zgłoś się do Kancelarii odszkodowawczej Ubi Ius! Pomożemy Ci odzyskać należność nawet w przeciągu kilku dni! Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu! Pomożemy Ci walczyć o Twoje prawa!

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!