Powrót

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie prawa bankowego. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w sprawach o zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Czym jest zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu i dla czego warto skorzystać z pomocy prawnej?
Podpisałeś umowę kredytową z bankiem? Zgodziłeś się na pobranie prowizji od kredytu? Spłaciłeś kredyt wcześniej niż powinieneś? Masz prawo odzyskać te pieniądze! Co to jest prowizja od kredytu? Jest to jednorazowa opłata, którą pobiera bank podczas udzielania kredytu. Dzieje się to w momencie wpłaty danej sumy na konto bankowe kredytobiorcy. Kwota prowizji od kredytu może być doliczona do miesięcznych rat kredytu, co sprawia, że stają się o wiele wyższe, niż miały być pierwotnie.
Prawie 97% społeczeństwa nie ma świadomości, iż przy wcześniejszej spłacie kredytu ma prawo ubiegać się o zwrot prowizji. Banki często wykorzystują ten fakt i same z siebie nie dokonują zwrotu należności. Warto pamiętać, że bank ma obowiązek zwrotu pobranych środków zgodnie z 49 artykułem ustawy z dnia 12 maja 2011 o kredycie konsumenckim. Ustawa ta głosi: „W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą”.
O tym, czy Klient otrzyma zwrot jednorazowej opłaty bankowej decyduje jednak kilka ważnych czynników: umowa między klientem a bankiem, sytuacja finansowa klienta, wniosek, który złożył. Chcesz otrzymać całkowity zwrot prowizji od kredytu? Musisz spełnić podstawowy warunek, czyli spłacić wcześnie kredyt. Wywiązując się szybciej z umowy masz prawo do obniżenia kosztów zobowiązania. Jednakże powinieneś pamiętać, że bank dobrowolnie nie zwróci Ci prowizji bankowej! Musisz sam zawalczyć o swoje prawa! Nie wiesz jak to zrobić? Szukasz pomocy prawnej? Jesteś w dobrym miejscu! Kancelaria odszkodowawcza Ubi Ius pomoże Ci w walce o Twoje prawa! Pomożemy Ci odzyskać pieniądze nawet w przeciągu kilku dni! Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!